Top Channel/ Sot dita e Kurban Barjamit/ Besimtarët u mblodhën në mëngjes në sheshin Skënderbej
20/07/2021 12:03

Me ngritjen e diellit në horizont, me qindra besimtarë të grumbulluar në Sheshin Skënderbej, çelën Namazin, në këtë ditë të shënuar të Kurban Bajramit, që kremton devotshmërinë, sakrificën dhe lartësimin e vetvetes. I ktheftë Zoti të gjithë njerëzit, në rrugën e Tij. Nuk ka më mirë se falja. Bujar Spahiu, Kryetar KMSH-së: Fjala divorc po kthehet në diçka normale për çiftet, veçanërisht ato me fëmijë. Merreni me shumë përgjegjësi familjen. Për rehatinë tuaj, mos prishni rehatinë e fëmijëve. Mos i lini prindërit vetëm, kujdesuni për ta. Motra dhe vëllezër, familja është bërthama e shoqërisë njerëzore.

Top News/ Aksion vullnetar pastrimi në Tiranë/ Veliaj: Të gjithë bashkë për një qytet më të pastër
22/06 15:48
Top Channel/ Pastrimi i Tiranës! Aksion vullnetar në 27 njësi,Veliaj: Duhet të mbajmë pastër qytetin
22/06 15:18
Top Channel/ Përditësimi i kurrikulave deri në vitin 2026, qeveria nxjerr në konsultim publik planin
22/06 15:15
Top Channel/ Rreziku nga vapa! Temperaturat e larta, kërcënim serioz për fëmijët dhe të moshuarit
22/06 15:13
Top Channel/ Arrestohet vrasësi, Ylli Vangjelaj akuzohej se kishte vrarë një prostitutë
22/06 15:06
Top Channel/ Automjeti përfshihet nga flakët kur drejtuesi ndodhej brenda, detajet e para
22/06 14:35
Top Channel/ E rëndë në Vlorë! Babai, vëllai e i fejuari dhunojnë 29-vjeçaren, policia gjen armë në…
22/06 13:21
Top Channel/ Lundronin brenda perimetrit duke rrezikuar pushuesit, bllokohen 16 mjete lundruese
22/06 13:08
Top News/ Ende mister shkaqet / BE heton ndërprerjen e energjisë në Ballkanin Perëndimor
22/06 13:00
Top News/ Të gjithë drejt detit… Trafik i rënduar në Vlorë, Durrës dhe Lezhë
22/06 13:00
Top Channel/ Trafik i rënduar në Durrës, të gjithë dynden drejt bregdetit
22/06 12:58
Top Channel/ Plazhi në fundjavë, paralizohet qarkullimi i mjeteve në Vlorë
22/06 12:56
Top Channel/ Trafik i rënduar në Durrës, qindra qytetarë i drejtohen plazhit
22/06 12:29
Top News/ Zgjedhjet në universitete. Pak garë, shumë bojkot! Drejtuesit e rinj të dijes
22/06 12:27
Top Channel/ Specializime pa konkurs! Mungesa e mjekëve detyron ministrinë të heqë konkursin
22/06 12:21
Top Channel/ Fermerët braktisin drithërat! Dikur hambar i Myzeqesë, Libofsha kthehet te vreshtaria
22/06 12:18
Top Channel/ Kanionet e Holtës në modë! Turistët holandezë të pasionuar pas bukurive natyrore
22/06 12:17
Top Channel/ Fundjava në plazh, automjetet krijojnë trafik të rënduar në qytetin e Vlorës
22/06 12:13
Top Channel/ E fejuan pa dëshirë, 29-vjeçarja dhunohet nga babai, vëllai dhe i fejuari
22/06 12:10
Top Channel/ Aksidentohet motoristi në Shëngjin, humb kontrollin dhe përplaset me murin
22/06 11:53