Top Channel/Sirianët, 2500€ për Shqipëri/Shqiptarët pjesë e rrjetit të trafikantëve që nis nga Siria
24/07/2021 19:32

Ne u larguam nga Siria per shkak te luftes, udhetuam drejt turqise dhe me ndihmen e trafikanteve mberritem ne Greqi e mandej ne Shqiperi. Kjo fraze i takon rrefimit te nje migranti te paligjshem mes 33 sirianeve te zbuluar ne Tirane. prokruroia pohon per TCH se policia ndoqi nje automjet tip furgon mbasi konstatoi se ne vendin e pare si pasagjere ishte ulur nje grua e veshur me burka dhe me nje femije te vogel ne preher. mbasi dy shtetasit shqiptare qe kishin marre persiper transportin u ndaluan dhe pritet qe te dalin ne gjykate per mase sigurie, prokuroria evidenton se 10 nga 33 migrantet siriane jane te mitur. Gjate marrjes ne pyetje migrantet rrefejne se kane kryer pagesat tek nje person nga Siria per te sigurar udhetimin Greqi- Shqiperi- Kosove - Serbi dhe per kete sherbim pagesa varion nga 1300 euro ne 2500 euro per person. ne dosje thuhet se trafikantet ne turqi dhe greqi dyshohet se bashkepunojne me njeti tjetrin ku perfshihen edhe shtetas shqiptare qe garantojne kalimin nga korca drejt tiranes e me pas ne Kukes ku dhe kryhet dorezimi i migranteve tek anetare te tjere te rrjetit ne menyre qe ata te vijojne udhetimin drejt BE. por te pyetur nga prokuroret e ceshtjes dy te arrestuarit shqiptare kembengulin se sherbyen rastesisht si shofere dhe se per kete u paguan 200 euro.

Top News- Për herë të parë që nga lufta/ Ekspertët-Tanke serbe në kufi presion ndaj NATO
28/09 20:58
Top News- Ulje emergjente në Rinas/Avionit nuk iu hapën rrotat e para
28/09 20:47
Top Channel/ Avioni me familjen nga Zvicra del nga pista në Rinas, nuk iu hapën rrotat
28/09 20:26
Top Channel/ “Saimir Hoxha do shpallet Dëshmor i Atdheut”/ Reagimi i ministrit Çuçi
28/09 20:14
Top News-Vijon rritja e shifrave/15 viktima dhe 594 të infektuar në 24 orë
28/09 19:58
Top News-Konferenca në Novi Sad/ Rama dhe Vuçiç anulojnë pjesëmarrjen
28/09 19:51
Top Channel/ Gjyq nga e para për Saimir Tahirin/ Gjykata e lartë nuk pranoi kërkesën e SPAK
28/09 19:49
Top Channel/ Në punë për 500 lekë dita! 12% e punëtorëe në Shqipëri paguhen nën kufirin e varfërisë
28/09 19:46
Top Channel/ Vrasësi i policit qëlloi veten! Aldi Rama është në gjendje shumë të rëndë në spital
28/09 19:45
Top Channel/ Snajperë dhe helikopterë, momentet e aksionit për kapjen e vrasësit të oficerit
28/09 19:44
Top Channel/ Vritet polici në aksion antihashash! Autori qëllon veten pas rrethimit policor në Lezhë
28/09 19:38
Top News-BE pas dënimit të Llallës/ Vazhdoni hetimet kundër zyrtarëve të lartë
28/09 18:55
Top News – Kapet vrasësi i efektivit të policies / 21 vjeçari është vetëplagosur, në gjendje kritike
28/09 18:18
Top News-Çështja e ish-ministrit Tahiri/ Gjykata pranon rekursin, avokati: Do fitojë pafajsinë
28/09 17:57
Top Channel/ Ekzekutoi policin dhe u vetëplagos. 21-vjeçari me urgjencë në Tiranë
28/09 17:42
Top Channel/ I rrethuar nga policët, momenti kur Aldi Rama transportohet me urgjencë në spital
28/09 17:28
Top News-Polici u vra në krye të detyrës/ Ministri Çuçi: S’duhet të kishim një tjetër dëshmor
28/09 17:26
Top News-Von der Leyen takohet me kreun e shtetit /Diskutohet për integrimin dhe besimin tek BE
28/09 17:09
Top Channel/ Ti Raporto/ Rruga e pashtruar në fshatin Nikç, banorët hasin vështirësi çdo ditë
28/09 17:01
Top News-Vrasja e efektivit në krye të detyrës/ Yuri Kim: Ngushëllimet më të thella familjes
28/09 16:54