Top Channel/ Shurupi i rrezikshëm nuk ka ardhur! OBSH dha alarmin për prodhimet indiane
25/01/2023 19:55

Shurupet per frenimin e kolles kane nje perdorim te gjere ne kete periudhe kur po qarkullojne disa vriuse ne vendin tone e qe sipas mejkeve pediater te vegjlit po manifestojne simptoma me te renda .Organziata boteore e shednetise ka ngritur nje alarm per 194 vende te anetare te ndalojne disa lloje shurupesh te konatmianuara qe jane araportuar ne vedne si Indonezia , Gambi dhe Uzbekistani e qekane shkaktuar demitme te veshkave te fem,ijeve deri dhe vdekje .Behet fjale per keto prodhime indiane per te cilat Agjensaie Baranve ne shqiperi siguron te gjithe prinderit se keto produkte nuk gjeneden ne tregun faramceutik shqiptare pasi nuk kane autorizim per tregtim ne vendin tone

Top Channel/ Sherr me çekanë e kaçavida në qendër të Fierit, plagoset 40-vjeçari
28/01 21:10
Top Channel/ Ceremonia për Isuf Kalon/ Tepelenë, mjeku u përcoll për në banesën e fundit
28/01 19:55
Top Channel/ Ndikimi i medias/ Të lodhur nga politika, shikuesit tërhiqen nga formate si Big Brother
28/01 19:50
Top Channel/ Protestë në mbrojtje të natyrës! Kundër aeroportit në zonën Vjosë-Nartë
28/01 19:50
Top Channel/ Përhapja e gripit/ Shqipëria më nivel mesatar, krahasuar me europën
28/01 19:45
Top Channel/ Luftë informalitetit/ Fushëbeteja e tatimeve gjatë 2023; Bizneset që s’deklarojnë pagat
28/01 19:33
Top News – Përplasi 9-vjeçaren dhe u largua/ Kapet në arrati drejtuesi i motorit
28/01 19:17
Top News – Policia ‘fërkon duart’/ Sekuestron 75 mijë euro të padeklaruara
28/01 19:13
Top News – Vrau me sëpatë gruan dhe vëllain/ Autori me probleme mendore- Shkak xhelozia
28/01 16:56
Top Channel/ Holokausti, roli i shqiptarëve! Borchardt: Asnjëra fe nuk i dorëzoi hebrenjtë
28/01 15:38
Top Channel/ “Parajsa” e nomadëve digjitalë!/ Shqipëria do ofrojë lehtësi për ata që punojnë online
28/01 15:33
Top Channel/ Hiqen kamerat në Korçë, Pogradec! Vazhdon operacioni i çmontimit, në hetim disa persona
28/01 15:30
Top Channel/ Administratorët e shkollave! 50 persona për 162 objekte arsimore në Tiranë
28/01 15:27
Top Channel/ Në ndihmë të nxënësve që s’dëgjojnë! Qendra burimore do asistojë në të gjitha shkollat
28/01 15:20
Top Channel/ Vrasësi “humb” kujtesën ! 80-vjeçari që vrau gruan dhe vëllanë merret në pyetje
28/01 15:18
Top Channel/ Lihen në burg trafikantët! Me nofka e kode, si e shpërndanin drogën 15 të arrestuarit
28/01 15:04
Top Channel/ I vuri eksploziv policit! Arrestohet autori i ngjarjes së vitit 2020 në Shkodër
28/01 15:02
Top News – Rama-Me Vuçiç ndahem për Kosovën/ ‘Jam mik edhe i Sorosit, edhe i Erdoganit’
28/01 14:04
Top News – Bilanci i operacionit ‘Fijet’/ Këputen 161 kamera të dyshuara të krimit
28/01 13:22
Top News – Çmontimet e kamerave, jo të gjitha janë të grupeve kriminale
28/01 12:57