Top Channel/ Shtyhet gjyqi për Salianjin! Kërkohet prania e të dëmtuarit nga çështja “babale”
04/07/2022 19:48

Me një vendim fajësie që I rëndon prej 2019 dhe nuk ka marrë formë të prere, Ervin Salianji nisi përballjen me prokurorinë e apelit që ngul këmbë se ai kreu kallzim të rremë në dosjen Babale së bashku me Fredi Alizotin, Albert Veliun dhe gazetarin Jetmir Olldashi. Dosja që tronditi politikën në atë kohë dhe që solli dorëheqjen e Fatmir Xhafës sipas prokurorisë nuk ishte gjë tjetër vecse një skenar që përfshiu dëshmitarin X dhe një shok të tij të joshur për përfitim personal. Por Albert Veliu , njohur ndryshe si babalja u largua për azil politik , kurse bashkëpuntori I tij fredi alizoti I vemti që bëri burg sipas gjykatës së apelit u tërhoq nga apelimi mbasi e ka vuajtur dënimin. Në këto kushte polikani Salianji pret të jetë dyfish I akuzuar jo vetëm nga prokuroria por edhe nga njeriu të cilin ai e akuzoi , Geron Xhafa për të cilin gjykata e apelit kërkoi të njofrohet për nisjen eprocesit mbasi ka statusin e viktimës dhe të dëmtuarit

Top Channel/ Trump nën hetim, FBI bastis resortin e ish-presidentit ne Florida
09/08 20:14
Top News-I kërkuar në Gjermani për 36 ngjarje kriminale/Gjykata e Tiranës miraton ekstradimin e tij
09/08 20:14
Top Channel/ Të gjithë duan të bëhen inxhinierë, dega më e kërkuar nga maturantët
09/08 20:03
Top News-E ngjashme me historitë e telenovelave/Dalin sms e ‘pengmarrjes’ së Marjusit dhe Ersidës
09/08 19:55
Top Channel/ Çmimet në Greqi, ulet energjia dhe karburantet, i lartë inflacioni
09/08 19:48
Top Channel/ Gruri më i lirë, buka jo! Fao: Çmimet ranë 14%, por furrat tona e shesin shtrenjtë
09/08 19:45
Top Channel/ Lumë parash për AKSHI-in/ Pas sulmit, miliona vende pune për agjencinë e informacionit
09/08 19:43
Top Channel/ Vrasja e Kastriot Recit, ADN shpëton të dyshuarin e prokurorisë
09/08 19:41
Top Channel/ Aksident në Rrilë të Lezhës, makina përplas motorin!
09/08 19:38
Top News-Aksident në Lezhë, makina ‘kokë më kokë’ me motorin; një person i plagosur
09/08 19:31
Top News-‘Hakmarrja’ e Ramës ndaj Dritan Lelit/Gjobitet 500 mijë lekë, shkak ndotja e Vlorës
09/08 19:29
Top Channel/E lidhi pas makine dhe tërhoqi zvarrë qenin, policia gjobit shoferin 55-vjeçar në Vlorë
09/08 19:10
Top News-Pas tragjedisë së Himarës me Jonadën/Në vend të Kumbaros, Rama shkarkon zëvendësen e saj
09/08 19:08
Top News- Me dorë të hekurt! Arrestohen 26 shoferë/Asnjë tolerancë për të rrezikshmit në rrugë
09/08 17:43
Top News-20 vite burg për zjarrvënësit e pyjeve/Ja çfarë ndodh dhe përse e djegin shqipërinë
09/08 17:27
Top News- Dosja që bën bashkë Berishën dhe Alibeajn/Demokratët kërkojnë shtimin e numrit të bashkive
09/08 16:00
Top News – 20 vite burg për zjarrvënësit e pyjeve/Ja çfarë ndodh dhe përse e djegin shqipërinë
09/08 15:59
Top News – 2 mijë studentë më pak në universitete/Ekspertët e arsimit zbulojnë arsyet kryesore
09/08 15:34
Top Channel/ Festa e ashures, politikanët urime në kryegjyshatën botërore
09/08 15:22
Top Channel/ Në plazh pa ujë. Kunë, prej një jave ujë vetëm në orën 5 të mëngjesit
09/08 15:19