Top Channel/ Shpërthen makina-cisternë në autostradë, dy të vdekur në Itali
23/06/2021 10:18

Dy persona humbën jetën në autostradën A1 mes Piacenzas dhe Fiorenzuolas në Itali, në një aksident ku u përfshinë një makinë e vogël, një kamion dhe një autocisternë. Autostrada u mbyll në të dy drejtimet për të lejuar mbërritjen sa më parë të ambulancave dhe të garantuar sigurinë e zonës. Viktimat ishin shoferi i kamionit dhe ai i autocisternës, dy mjete të përfshira në përplasjen e dhunshme zinxhir me një veturë, në bordin e së cilës ishin dy gra gjermane. Gratë arritën të largoheshin në kohë nga mjeti përpara se të përfshihej nga flakët. Zjarrfikësit që mbërritën me urgjencë në vendngjarje, nuk arritën sidoqoftë të shpëtonin dot dy shoferët. Për personat që mbetën të bllokuar në zonë, ekipet e ndihmës nisën të shpërndanin shishe uji, duke qenë se temperaturat e larta e kanë bërë edhe më të vështirë qëndrimine tyre në një vend.

Top Channel/ Dasma kthehet në tragjedi, rrufeja vret 17 të ftuar
05/08 12:05
Top Channel/ Rregullat e reja! SHBA nuk do të lejojë hyrjen e të pavaksinuarve
05/08 11:50
Top Channel/ Pfizer pritet të marrë miratimin e plotë në shtator
05/08 11:17
Top Channel/ Nuk ndalet Rihanna! Zyrtarisht miliardere
05/08 10:38
Top News-Mbante tankun në shtëpi/ Gjermani, gjobitet me 250 mijë euro pensionisti
05/08 10:33
Top Channel/ Disa shtete planifikojnë dozën e tretë të vaksinës, OBSH i kritikon:Po vendet e varfra?
05/08 02:13
Top Channel/ Francë, flamingot dynden drejt kriporeve, ekspertët analizojnë gjendjen shëndetësore
04/08 22:52
Top News-1 vit nga shpërthimi i Beirutit/ Qytetarët në protestë, kërkojnë drejtësi
04/08 22:06
Top News – Përmbytjet rrezikojnë globin/Ndryshimet klimatike, pasoja të rënda deri në 2030
04/08 22:06
Top Channel/ Nuk është muzika! Çfarë e bëri Rihannën miliardere?
04/08 21:47
Top Channel/ Dua Lipa po i djeg pushimet në jug! Daily Mail, disa shkrime për artisten e Shqipërinë
04/08 21:41
Top News – Kundër dozës së tretë të vaksinës/OBSH-të pezullohet deri në fund të shtatorit
04/08 21:39
Top News-Lojërat Olimpike të Tokios/ Shkon në 322 numri i personave të infetkuar
04/08 21:38
Top News-160 zjarre, nën kontroll/ 14 ende aktive, vijon puna për shuarjen e flakëve
04/08 19:24
Top News-Miqtë i ka bërë armiq/ Aktorja e njohur tregon arsyen, çuditen fansat
04/08 18:16
Top News – Pozuan me pacientët pa ndjenja gjatë operacionit, ndëshkohen mjekët
04/08 17:31
Top News – Pamje horror! ‘I fusin drogë në alkool’ ja si çmendet adoloshentja…
04/08 16:16
Top Channel/Me granatë në dorë.Burri futet në ndërtesën qeverisëse në Kiev,kërcënon do e shpërthejë
04/08 16:09
Top News – Perëndimi nën kërcënim / Al Kaeda bashkohet me talibanët, djep i ri xhihadi
04/08 15:51
Top News – Alarm kombëtar! Sulmi i rrezikshëm nga hakerat, thirrje qeverisë
04/08 15:48