Top Channel/ Rezorti i skive ku aktori francez vdiq në aksidentin fatal
19/01/2022 23:07

Në pamje shihen skiatorët që marrin teleferikun në resortin e La Rosière, ku aktori francez Gaspard Ulliel humbi jetën një ditë më parë në një aksidenti tragjik. Mediat vendase thane se 37 vjecari i talentuar ishte dërguar në spital pasi kishter marrë një plage në kokë teksa ishte përplasur me një tjetër skiator. Policia dhe prokurorët nuk pranuan të zbardhnin më shumë detaje nga aksidenti. Ulliel ka luajtur rolin e Hannibal Lecter në filmin e 2007, si dhe atë të manjatit të modës Yves Saint Laurent në filmin e 2014. Shërbimet vendore të ndihmës së shpejtë thanë se në zonën e aksidentit kryehen çdo ditë mesatarisht pesë ose gjashtë ndërhyrje për shkak të aksidenteve të skiatorëve. Periudha kur bora ne piste është forcuar, konsiderohet dhe me e rezikshmja per aksidentet. Në rajonin fqinjë Hot-Savua, një vajzë pesë vjeçare britanike vdiq të shtunën kur një skiator tjeter u përplas me shpejtësi me të. Burri u ndalua nga policia dhe është akuzuar për vrasje nga pakujdesia.

Top Channel/ Zbulohet luani i malit i fshehur në tualetin e shkollës fillore në Brazil
26/05 22:04
Top Channel/ Gorrilat e Gabonit presin vizitorët për të siguruar mbrojtjen e parkut natyror
26/05 21:58
Top Channel/ Martesë në luftë, çifti ukrainas sfidon pushtuesit
26/05 21:56
Top Channel/ Rindezje të konflikteve në Ballkan? Truss në Bosnje: Duhet ndalur ndërhyrja ruse
26/05 20:57
Top Channel/ Ukraina: Rusia ka avantazh në Luhansk, Putin po përdor ushqimin si ‘armë’
26/05 19:51
Top News- Çeçenia kërcënon me luftë Poloninë / Aleati i Putin-Pas Ukrainës, radhën e ka Varshava!
26/05 19:18
Top News-500 bunkerë bërthamorë gati për strehim/Finlanda përgatitet në rast lufte më Rusinë!
26/05 19:14
Top News- A mund ta përballojmë krizën ekonomike!/Sfidat e mbivendosura në Ballkanin Perëndimor
26/05 17:48
Top News- Përplasja e re mes Turqisë dhe Greqisë / Një problem serioz për NATO, frikë për konflikt
26/05 17:37
Top Channel/ NATO e shqetësuar për Ballkanin: Në rrezik paqja e stabiliteti në rajon?!
26/05 17:30
Top Channel/ “Kisha ruse na zhgënjeu”/ Kritika e Patriarkut të Stambollit ndaj kishës ortodokse ruse
26/05 17:17
Top Channel/Probleme me rripin e sigurisë, Hyundai kthen mbrapsht mijëra makina!
26/05 16:22
Top News – Në metronë e Romës… / NATO po teston teknologjinë anti-terrorizëm
26/05 15:46
Top News – Rembrandt-i kthehet në ‘shtëpi’ / Fshati francez rigjen pikturën e adhuruar të tij
26/05 15:46
Top News – Si po zhduken pyjet në Brazil? / 21 mijë hektarë të humbur vetëm në një vit
26/05 15:45
Top News – Avioni ‘Tango D10S’ / Nderon Maradonën, legjendën e futbollit
26/05 15:40
Top News – Martesa e parë në Irpin… / Qyteti ukrainas i shkatërruar nga lufta
26/05 15:36
Top News – Raketa e frikshme Iskander / Ministria ruse e mbrojtjes publikon pamjet
26/05 15:35
Top News- Bota është në një pikë kthese!/Gjermania do forcojë ushtrinë për t’u mbrojtur
26/05 15:33
Top News- Anijet me grurë në këmbim të sanksioneve/Kërkesa e Rusisë për të ndalur ‘luftën e urisë’
26/05 15:30