Top Channel/Raporti: Ushtarët afganë të trajnuar nga SHBA dezertuan, tani luftojnë krah talebanëve!
08/09/2021 15:44

Ushtarët afganë të trajnuar nga forcat e SHBA-së dhe Mbretërisë së Bashkuar, britanike dhe amerikane thuhet se kanë dezertuar dhe tani po luftojnë krah për krah me talebanët, tregon një raport i ushtrisë britanike. Oficerët britanikë kanë analizuar imazhet e fundit të talibanëve duke përdorur armët e tyre dhe janë të bindur luftëtarët po përdorin teknika që ushtarë afganë i mësuan nga Mbretëria e Bashkuar, SHBA, e vendet e NATO -s

Top News- Rikthehet karantina në BE/Vendi europian në izolim total për një muaj
19/10 12:05
Top Channel/ OBSH: “Do të blejmë ilaçe kundër Covid për 10 dollarë”!
19/10 11:56
Top Channel/ “Greqia po lë emigrantët pa ushqim”: organizatat japin alarmin!
19/10 11:55
Top News-‘Lojë spiunësh’/Rusia ndërpret marrëdhëniet me NATO-n
19/10 11:43
Top Channel/ Koreja e Veriut lëshon raketë balistike drejt Japonisë: “Arma më e fuqishmë në botë”!
19/10 11:41
Top Channel/”Lufta e Ftohtë filloi”? Rusia pezullon misionin në NATO, jo më marrëdhënie diplomatike
19/10 11:06
Top Channel/ Policia konfrontohet me punonjësit protestues në portin e Trieste
18/10 22:23
Top Channel/ Policia italiane lëshon ujë me presion ndaj grevistëve në portin e Trieste
18/10 22:22
Top Channel/ Çifti indian lundron me tenxhere për në dasëm pas përmbytjeve
18/10 20:44
Top Channel/ Luftime të ashpra mes rebelëve në Jemen dhe koalicionit të Arabisë Saudite
18/10 20:43
Top Channel/Vdes Colin Powell, sekretari “i ndershëm” amerikan i shtetit, mediat:” E vrau Covid”!
18/10 18:49
Top News- Biden ‘kapet mat’ / Kritikon qytetarët, vetë presidenti nuk mban maskë
18/10 17:07
Top News- Covid 19 i merr jetën ish-sekretarit/Colin Powell, vizitë zyrtare dhe në Tiranë
18/10 16:08
Top News- Ish-ministrja e jashtme/Dora Bakojanis diagnostikohet me kancer
18/10 16:03
Top Channel/ Edhe NATO-ja “kundër” Kinës, Stoltenberg: “ Një rrezik për sigurinë tonë”!
18/10 15:42
Top Channel/ Kina kërcënon SHBA dhe Kanadanë: “Po bënë ndonjë lëvizje luftanijet tuaja, do reagojmë”
18/10 15:42
Top Channel/ “Mos ndani informacione me Malin e Zi”, Escobar paralajmëron NATO-n!
18/10 15:19
Top News- Protesta masive në Milano/Italianët kundër certifikatës së vaksinimit
18/10 14:36
Top News-BE disktuon për Ballkanin/Të shqetësuar për tensionet në Kosovë
18/10 14:20
Top Channel/ Bombardues gjermanë e izraelitë, “show force” mbi Jeruzalem:E para herë që nga Lufta I
18/10 14:02