Top Channel/ Rama tregon dokumentin: Dorëzohen 4646 metra katrorë pa leje në mes të Tiranës!
29/09/2022 14:18

Është firmosur akti i parë i dorëzimit tek shteti i 4 mijë e 646 metrave katrorë, ndërtuar pa leje në qendër të Tiranës. Përmes një video-mesazhi, Rama tha se 4646 metra katrorë pa leje në mes të kryeqytetit, tashmë i kalojnë shtetit me kontratë noteriale. Kreu i qeverisë u shpreh se numri i metrave katrorë pa leje është ulur, por ende nuk janë ndaluar sepse sipas tij “e kanë gjetur gjithnjë rrugën duke paguar inspektorë, ndonjë polic, apo ndonjë shef komisariati.

Top News- PD ‘përplaset’ me Policinë për protestën/ ‘Nuk ju marrim leje, thjesht ju njoftojmë!’
26/11 16:05
Top News – 3 veprimet kundër Portit të Durrësit/ Berisha paralajmëron Ramën, s’i ndahet Bashës
26/11 16:03
Top Channel/ Policia nuk jep lejen për protestë, reagon Berisha: Protestë duke garantuar sigurinë
26/11 15:21
Top News- Axhenda e mbledhjes së dy Kuvendeve/ Alibeaj, si përfaqësues i opozitës, jo Berisha
26/11 14:32
Top News – PD ‘përplaset’ me Policinë për protestën/ ‘Nuk ju marrim leje, thjesht ju njoftojmë!’
26/11 12:13
Top News – Policia nuk jep leje për protestën e Berishës – Shkak, siguria për delegacionet e BE
25/11 22:54
Top News – Veliaj me kryebashkiakët e Rajonit – ‘Samiti i BE do jetë një histori suksesi’
25/11 22:01
Top News – Pavarësia bën bashkë Ramën dhe Kurtin/ Kuvendi i Kosovës dhe Shqipërisë ‘bëhen një’
25/11 20:44
Top News – Përgjimet ndaj politikanit ‘Taulant’! / Gjiknuri- Duhet të pyesni vetë personin
25/11 19:11
Top News- Ata që janë afër dhe larg me kryeministrin/ Emrat e rinj dhe ata që rikandidojnë në 14 maj
25/11 18:18
Top Channel/ Lufta brenda PD-së, Berisha sulmon kandidatët e grupit Alibeaj
25/11 15:21
Top Channel/ Votim pas mesnate për portin, Kuvendi miraton kontratën për portin e jahteve
25/11 15:04
Top News – Seancë politike dhe ‘poetike’ në Kuvend!/Nga vargjet e Fan Nolit, batutat e Ramës
24/11 18:46
Top News – Pas fyerjeve të rënda, përjashtohet Vasili/ Merret vendimi, 5 ditë jashtë kuvendit
24/11 18:09
Top Channel/ Përplasje në kuvend për portin! Opozita bllokon foltoren, ndërpritet seanca
24/11 15:10
Top News – Rama përballë opozitës për përmbytjet/ Interpelanca në Kuvend, debat shifrash
24/11 12:31
Top Channel/ Përplasje në kuvend për portin. Opozita bllokon foltoren, mbajnë fjalime “online”
24/11 12:08
Top Channel/ Kaos në Parlament! Berisha bllokon foltoren, hyn ‘live’ në facebook, ndërpritet seanca
24/11 10:49
Top News-‘Çudi shqiptare’ me primaret e PD/11 kandidatë për garën në bashkinë e Krujës
23/11 23:13
Top News – Letra me 18 firma për Lindita Nikollën/ Porti i Durrësit, koha për deputetët 10 minuta
23/11 17:22