Top Channel/Protestë për transportin urban në Shkodër,autobusët pezulluan punën gjatë ditës së sotme
04/08/2021 15:28

Punonjësit e Transportit Urban në Shkodër organizuan një grevë në shenjë proteste për mos-plotësimin e disa kushteve që ata kërkojnë nga Bashkia. Administratori i këtij transporti, Melidion Dervishi, thotë se transporti urban është në vështirësi totale dhe Shkodra rrezikon të mbetet pa transport publik. autobusët pezulluan punën gjatë gjithë ditës së mërkurë. Sipas përfaqësuesve të këtij shërbimi, janë bërë shumë shkresa ndaj institucioneve përgjegjëse, por deri tani nuk ka pasur asnjë zgjidhje. Bashkia Shkodër ka reaguar dhe cila kërkon nga operatori Shoqëria “Ergys 2010MS” SH.P.K respektimin e kontratës, respektimin e licencës në bazë të ligjit.

Top Channel/ 50 DJ të njohur mblidhen në “Ranën e Hedhun” për festën që i jep fund plazhit
26/09 12:14
Top Channel/ Interesi për arsimin professional. Lezhë, kërkesa për biznes dhe turizëm
26/09 12:10
Top Channel/ Kohë festash në juglindje, qytetarët: Të mos e mbajmë shpresën vetëm te panairet
26/09 11:45
Top Channel/ Viti i ri shkollor 2021-2022, ministrja Kushi mesazh urimi për nxënësit
26/09 11:20
Top Channel/ Po qarkullonte me taksi, arrestohet i riu në Durrës, u kap me drogë dhe pushkë me vete
26/09 11:05
Top Channel/ Gërmimet arkeologjike në luginën e Drinos, misioni fokusohet tek Antigonea
26/09 10:45
Top Channel/ “Pas 4 vitesh të mos vemi në fushatën e një balluka*i”. Qytetari ankohet për Bashën
25/09 22:24
Top Channel/ Evi Kokalari krah Berishës: PD duhet riformuar, duke nisur nga kryetari
25/09 22:23
Top Channel/ Berisha-ambasadores Kim: Hyra në parlament për të mbrojtur sovranitetin e vendit tim
25/09 22:23
Top Channel/ “Do largohesha pa kthim”, Berisha: Disa rrethana të zgjojnë dhe nga varri…
25/09 22:22
Top Channel/ Berisha: Basha i kapur prej fyti nga Rama, po zhdukin pluralizmin
25/09 22:21
Top Channel/ “Pse janë tanket sot në Kufi?”/ ‘Open Balkan’, Berisha: Pse hesht PD?
25/09 22:20
Top Channel/Berisha: Rama vodhi vota. I tregova Bashës historinë e “2001”,ai u mor me karrigen e tij
25/09 22:19
Top News – Shqipëria të flasë për tanket/ Basha reagon për tensionet Kosovë-Serbi
25/09 21:54
Top News – Basha nuk shkonte dot në SHBA/ Berisha akuza të forta nga Vlora
25/09 21:53
Top News – Berisha për SHBA/ Nuk vendos nëse hyn në Parlament
25/09 21:52
Top News – Berisha akuzon Soros/ Fshihet pas shpalljes ‘Non Grata’
25/09 21:51
Top News – ‘E di Basha nga kush ka frikë’/ Berisha akuza të forta
25/09 21:04
Top News – Tanke në kufi të Kosovës/ Berisha: Rezultati i Mini-Shengenit
25/09 21:03
Top News – Kushërira e Kokalarit krah Berishës/ ’Ta kthejë PD në 1991’
25/09 21:02