Top Channel/ Propozim martese në ceremoninë e diplomimit, studentja i thotë “PO” të riut në Durrës
29/09/2023 19:53

Një propozim martese në ceremoninë e diplomimit të studentëve të universitetit “Aleksandër Moisiu” të Durrësit. Pak çaste para betimit një zemër me tullumbace të kuqe u shfaq para të gjithëve dhe Manuel i propozoi për martesë të sapo diplomuarës së tij të zemrës Angelinës. Ai u ftua t’i kërkonte dorën e saj rektores së universitetit të Durrësit Prof. Dr. Kseanela Sotirofskit. Pas kësaj një ulje në gjunjë dhe vajza tha “PO”. Në prag të vitit të ri akademik, në universitetin “Aleksandër Moisiu” të Durrësit u diplomuan 1500 studentë të dy cikleve të studimit të vitit akademik 2022-2023. Ceremonia e diplomimit, e cila është e 14-a në jetën e universitetit, u zhvillua mbrëmjen e së premtes në godinën e Kampusit Universitar në Spitallë. 17 mijë studentë janë diplomuar përgjatë rrugëtimit të universitetit “Aleksandër Moisiu” të Durrësit që cceli dyert për herë të parë në vitin 2006. Rektorja Prof. Dr. Kseanela Sotirofski gjatë fjalës së saj në ceremoninë e diplomimit deklaroi se aktualisht universiteti ka forcuar pozitat e tij në institucionet e arsimit të lartë në Evropë dhe sot UAMD ofron 5 diploma të dyfishta, ndërsa është i vetmi universitet publik në Shqipëri me vulën e Komisionit Europian që do të ndihmojë brenda pak viteve në përafrimin dhe unifikimin e kurikulave dhe diplomave me ato të universiteteve europiane, pjesë e Aleancës Universitare Stars EU.

Top Channel/ Shpërthen mjeti në ecje/ Në Gramsh plagosen dy vëllezërit në makinë
21/07 20:07
Top Channel/ Plumba për xhelozi në Shëngjin, plagoset pas sherrit 27-vjeçari
21/07 19:43
Top Channel/ Familjarët e viktimave duan drejtësi/ Vëllai i Marsel Çelës: Shteti të gjejë autorët!
21/07 19:40
Top News/ Plagoset me armë 27-vjeçari/ U qëllua nga një 30-vjeçar, shkak u bë një femër
21/07 18:30
Top News/ Shqipëria ‘kampione’ turizmi/ raporti i KE, Rama: Përsëri një histori suksesi
21/07 18:00
Top News/ Bllokohen 40 mjete lundruese/ Gjobiten drejtuesit, rrezikuan jetën e pushuesve
21/07 17:30
Top News/ Instituti Kanadez i Teknologjisë/ Mbi 200 të diplomuar të gatshëm për çdo përgjegjësi
21/07 16:54
Top Channel/ Detaje/ I ngacmoi të dashurën në plazhin e Tales, 30-vjeçari plagos të riun e largohet
21/07 16:09
Top Channel/ Shenja plumbash kudo, pamjet tronditëse nga lokali në Memaliaj ku ndodhi masakra
21/07 15:36
Top Channel/ Atentati në Memaliaj për hakmarrje, vrasësit me pagesë nuk kursyen as të pafajshmit!
21/07 15:32
Top News/ 48-vjeçari kapet me mina e pistoletë/ Po lëvizte me taksi, dyshohet se do i shiste
21/07 15:27
Top Channel/ “Vendi më i mirë në Shqipëri”, Driloni zgjedhja e parë e qytetarëve këtë fundjavë
21/07 15:20
Top Channel/ Banorët: Të tronditur!/ “Krimi më i rëndë që ka ndodhur në qytet”. Kush ishin viktimat
21/07 15:06
Top Channel/ Turizmi 2024, Shqipëria me rritje! Rama: Vendi ynë, konfirmohet si një histori suksesi
21/07 14:35
Top Channel/ Atentati në Memaliaj/ Pamjet e makinës së autorëve në flakë, zjarri përfshiu e 1 godinë
21/07 13:38
Top News/ Merrte makina me qira dhe nuk i kthente më, arrestohet mashtruesi në Lushnjë
21/07 13:36
Top News/ 4 të huaj marrin shtetësinë shqiptare / Veliaj: Bashkohemi në një skuadër
21/07 13:17
Top News/ Pezullohen 154 leje drejtimi/ Arrestohen 38 shoferë, gjobiten mijëra të tjerë
21/07 13:16
Top News/ Plagosi me thikë nusen e xhaxhait/ Arrestohet 33-vjeçari në Fier, shkak u bë një konflikt
21/07 13:14
Top Channel/ Katër të huaj marrin pasaporta shqiptare, ceremonia në Bashkinë e Tiranës
21/07 12:38