Top Channel/ Presidentja e Kosovës: Vuçiç ankohej, duke mos thënë të vërtetën
02/06/2023 22:38

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka dhënë detaje për takimin që kishte me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiç. “Ne ia kemi shtrirë dorën e bashkëpunimit Serbisë prej vitesh, kështu që nuk është hera e parë që gjendemi bashkë me Vuçiçin në një tubim të tillë. Por më duhet të them se ky takim, i cili ishte me insistimin e Presidentit Macron dhe kancelarit Scholtz, që unë i respektova duke qenë se ata janë disa nga aleatët tanë më të afërt, nuk ishte një takim negociues, ishte një takim joformal siç ata e quajtën, ku shkëmbyem mendime. Mund të them se Vuçiç ka shkëmbyer mendime, ai ankohej dhe natyrisht duke mos thënë të vërtetën, që është një virtyt i tij, pasi ka qenë ministër i propagandës së Millosheviqit, por pata rastin edhe ta pyes para së gjithash se a konsideron ai se ka marrëveshje me Kosovën apo jo? Kjo është një pyetje kyçe, sepse ai ka marrë obligime në Bruksel, dhe nëse del nga një media në tjetrën dhe thotë se nuk do ta zbatojë, atëherë e vë në pikëpyetje të gjithë procesin”, tha ai.

Top News – Vuçiç, 4 mijë trupa në kufi me Kosovën / Mbron terroristët nga ‘regjimi i Kurtit’
02/10 22:39
Top News – ‘NATO të ndalë me çdo kusht Serbinë’/ Analiza e BILD-Edhe ushtarakisht nëse duhet
02/10 22:39
Top News – Kosova tërheq specialët nga Banjska/ U përball me grupin paramilitar serb më 24 shtator
02/10 21:12
Top News- ‘Rusia mund të jetë e përfshirë’/ Kurti- Bandat serbe nuk kanë shans me policinë e Kosovës
02/10 20:53
Top Channel/ KFOR patrullon në veri/ Në fshatin Banjskë është edhe policia e Kosovës
02/10 19:42
Top News – Serbia, bazë ushtarake afër Kosovës / Mblidhet komisioni i sigurisë, konfirmohet me dron
02/10 19:22
Top News – Nëse urdhërohemi, hyjmë në Kosovë! Ministri serb i mbrojtjes: …por do njoftonim KFOR-in
02/10 18:04
Top Channel/ ”Serbia po ndërton bazë ushtarake afër kufirit me Kosovën”, reagon ushtria serbe!
02/10 15:24
Top Channel/ Sulme Kosovës nga 37 pozicione të ndryshme, Kurti zbulon planin, reagon BE-ja!
02/10 15:14
Top News – Ra heroikisht në Veri, një mal në Vlorë me emrin e Afrim Bunjakut
02/10 13:22
Top Channel/ Gërvalla paralajmëron luftë, media gjermane: Do “plasë” nëse ndërkombëtarët …
02/10 13:11
Top Channel/ Zbardhet plani i sulmit! Kurti: Aneksimi i veriut duke na goditur nga 37 pika
02/10 12:20
Top News- Grabitet shtëpia e ministres së Kosovës/ Autorët i morën sendet me vlerë para syve të saj
02/10 12:09
Top News- ‘Sulmi synonte aneksimin…’/ Kurti zbardh të tjera detaje nga agresioni në Banjskë
02/10 12:04
Top Channel/ Eksperti britanik: Terroristët në Kosovë përdorën automjetet që SHBA i dha Serbisë!
02/10 11:40
Top News – Aktivizon 48 baza në kufi me Kosovën / Ushtria serbe në gatishmëri, banorët të frikësuar
02/10 11:27
Top News – Qindra trupa britanike vijnë në Kosovë / Përforcohet KFOR pas sulmit mbi policinë në veri
02/10 11:13
Top News – Provat e reja, 90 terroristë në sulm / Grupi u stërvit në Serbi, plan aneksimin i Veriut
01/10 21:54
Top News – Gjurmë ruse në Veri / Sulmi terrorist, Sveçla tregon prova shtesë
01/10 21:53
Top Channel/ Policia, 5 video me prova. Momenti i vrasjes së Afrim Bunjakut nga terroristët serbë
01/10 19:28