Top Channel/ Prefekti i Kukësit: Në tunelin e Kalimashit nuk është ndaluar asnjë sekond qarkullimi
10/08/2021 10:14

Prefekti i Kukësit, Zenel Kuçana ka folur për situatën e zjarrit mbi tunelin e Kalimashit duke thënë se banesat nuk rrezikohen nga flakët. Prefekti deklaroi se organet ligjzbatuese po punojnë për të gjetur autorë të zjarrëvënieve, ndërsa me bindje tha se zjarret janë vënë ose nga pakujdesia, ose në mënyrë të qëllimshme. “Situata sot është pak më e qetë se dje. Dje kemi pasur një situatë kritike në hyrje të tunelit në drejtim të Tiranës. Falë punës së vazhdueshme, u bë e mundur që të kufizohej zjarri dhe të anulohen lajmet e rreme se u ndërpre qarkullimi në tunelin e Kalimashit. Asnjë sekond nuk është ndërprerë kalimi i mjeteve dhe i njerëzve në tunel. Deri në 3 të mëngjesit ka vijuar puna, sot është me intensitet të lartë në Mal të Zi, në Lakun e Thive dhe në lagjen Laproi që bashkë me mjetet ajrore kanë bërë që të ndërpritet në njëfarë mënyre zjarri.

Top News – Sulmi terrorist ndaj Top Channel/ Reagon Varhelyi e përfaqësuesja e OSBE
27/03 20:53
Top Channel/ Zjarr në një banesë në Korçë! Pronari i vë flakën qëllimisht, vuan nga shëndeti mendor
27/03 20:51
Top News – Berisha, goditja e fundit/Kolegji vulos mosregjistrimin e tij si kryetar të PD
27/03 20:17
Top Channel/ Vizita e presidentit të Austrisë/ Diskutime për rritjen e shkëmbimeve tregtare
27/03 20:01
Top News – Sulmi ndaj Top Channel / Eksperti-Nëse nuk zbardhet, duhet të ketë dorëheqje
27/03 19:47
Top Channel/ Veliaj prezanton këshilltarët/“Lista prezanton bashkëpunimin mes qeverisë dhe bashkisë”
27/03 19:44
Top Channel/ Policia analizon krimin/ Mbledhje disa orë për sulmin në Top Channel
27/03 19:41
Top News – Rikonfirmime, por edhe emra të rinj / PS prezanton kandidatët për Këshillin e Tiranës
27/03 19:28
Top News -Veliaj prezanton kandidatët për Këshillin e Tiranës
27/03 19:01
Top News – Shqipëria në BE deri në 2030-ën!/ Xhaçka në Shkup për strategjinë e integrimit
27/03 17:53
Top News – Pse është akt terrorist/Breshëria e plumbave ndaj Top Channel
27/03 17:37
Top News – Hetimet për sulmin ndaj TCH/ Dyshohet se terroristët udhëtuan drejt Vlorës
27/03 17:08
Top News – Kosova solidarizohet me Top Channel/ Të zbardhet vrasja e 60 vjeçarit nga sulmi
27/03 17:03
Top News – Dënohet akti terrorist ndaj TCH/Mesazhi i Presidentit austriak: Të gjenden përgjegjësit
27/03 16:58
Top Channel/ Reshje bore në Rrugën e Arbrit, probleme në qarkullimin e mjeteve
27/03 16:16
Top Channel/ Deklaratë e Top Channel për sulmin terrorist
27/03 15:54
Top News – Shpërndanin drogë në qytet/ Në pranga dy të rinjtë në Shkodër
27/03 15:54
Top News- Përfundojnë 7 vite arrati/ Ekstradohet vrasësi shqiptar nga Franca
27/03 15:49
Top News – Mediat e huaja raportojnë sulmin/ Jehona e aktit terrorist ndaj Top Channel
27/03 15:47
Top Channel/ Autorët dogjën makinën e sulmit, policia gjen automjetin e djegur me dy armët e krimit
27/03 15:32