Top Channel/ Prefekti i Kukësit: Në tunelin e Kalimashit nuk është ndaluar asnjë sekond qarkullimi
10/08/2021 10:14

Prefekti i Kukësit, Zenel Kuçana ka folur për situatën e zjarrit mbi tunelin e Kalimashit duke thënë se banesat nuk rrezikohen nga flakët. Prefekti deklaroi se organet ligjzbatuese po punojnë për të gjetur autorë të zjarrëvënieve, ndërsa me bindje tha se zjarret janë vënë ose nga pakujdesia, ose në mënyrë të qëllimshme. “Situata sot është pak më e qetë se dje. Dje kemi pasur një situatë kritike në hyrje të tunelit në drejtim të Tiranës. Falë punës së vazhdueshme, u bë e mundur që të kufizohej zjarri dhe të anulohen lajmet e rreme se u ndërpre qarkullimi në tunelin e Kalimashit. Asnjë sekond nuk është ndërprerë kalimi i mjeteve dhe i njerëzve në tunel. Deri në 3 të mëngjesit ka vijuar puna, sot është me intensitet të lartë në Mal të Zi, në Lakun e Thive dhe në lagjen Laproi që bashkë me mjetet ajrore kanë bërë që të ndërpritet në njëfarë mënyre zjarri.

Top Channel/ Berisha-Ramës: Do paguash sa frëngu pulën dhe zgjedhjet nuk t’i njohim!
19/10 22:26
Top Channel/“Jam dhe Bashë, edhe Hot”/Berisha nuk mban dot të qeshurën: Besëpreri është e dini vetë…
19/10 22:25
Top Channel/ Berisha sulmon Baton Haxhiun:Numri një i shërbimeve Jugosllave e shpalli të vdekur për…
19/10 22:24
Top Channel/ Berisha: PD ka humbur shpirtin dhe votën e lirë, liderishipi i saj ka humbur besimin
19/10 22:23
Top Channel/ Shpallja “non grata” nga SHBA/ Berisha: Nuk kanë për të pasur asnjë fakt në 100 vjet
19/10 22:21
Top Channel/Berisha-Bashës:8 vite i bëri fresk Ramës!/ Paralajmëron: Ato daulle nuk janë dasme, por…
19/10 22:20
Top Channel/ Berisha nga Dibra: Rama në krahë të Vuçiç, kundra Kosovës
19/10 22:19
Top Channel/ Berisha: Kriza energjitike, katastrofë e krijuar nga vjedhjet e qeverisë
19/10 22:18
Top Channel/ Berisha: Shqipëria, narkoshteti i parë në Europë!
19/10 22:17
Top Channel/ Rama me studentët në Durrës: Koleksione të veçanta për bibliotekat, brenda dy viteve
19/10 20:06
Top Channel/Trafikimi i qenieve njerëzore,thirrja e të rinjve në marshimin në Rrëshen:Mos u gënjeni!
19/10 20:04
Top Channel/Projekti internet me bluetooth!Studentja shqiptare del e dyta në konkursin ndërkombëtar
19/10 19:59
Top Channel/ Të moshuarit duan dozën e tretë/ Po presin të marrin vaksinën përforcuese
19/10 19:50
Top Channel/ 90% e studentëve të arteve janë të vaksinuar, mësimi nis normalisht
19/10 19:50
Top Channel/ Hetim rus për vdekjen e turistëve/ Në Shqipëri hetim për vrasje në rrethana cilësuese
19/10 19:45
Top Channel/ “Shqipëria plotësoi kushtet”/Raport progresi i BE: Kushtet janë plotësuar prej një viti
19/10 19:38
Top Channel/ Bardhi: Nesër PD depoziton në Kuvend tre amendamente kushtetuese
19/10 19:33
Top Channel/ Alibeaj: S’ka ngërç për vetingun/ Përgjigja për kërkesën e PS
19/10 19:31
Top News-Ndryshime në spitalin e Traumës / Ish deputetja e PS merr drejtimin
19/10 19:02
Top News – Humbi gruan në Tragjedinë e Gërdecit / Mustafa Laçi fiton dëmshpërblim në Strasburg
19/10 18:39