Top Channel/ Prag-tragjedie në Athinë, avionit i nxehen frenat- pilotët kërkojnë ndihmë
26/09/2021 15:19

Autoritetet e aeroportit të Athinës u vunë në gjendje alarmi pas kërkesës për ndihmë të pilotëve të një avioni me 284 pasagjerë në bord. Airbusi A333 raportoi një probleme me frenat e tejnxehura vetëm pak përpara uljes. Forcat zjarrfikëse u vune menjëhere në gatishmëri, shkruan gazeta Protothema në lajmin e saj për situatën emergjente të krijuar ne aeroportin Eleftherios Venizelos. Avioni i kompanisë Delta ishte nisur nga Atlanta drejt Athinës, por teksa fluturonte mbi ishullin grek Kea, pilotët vunë re se dicka nuk shkonte me frenat. Fatmrësisht, katastrofa u arrit të shmangej dhe Airbusi u ul në pistë ku e prisnin një numër i madh zjarrfikësish e ambulancash, ndërsa nuk pati probleme të mëtejshme.

Top News- BE, fonde për Drejtësinë/‘Një vend i Ballkanit do të anëtarësohet deri në 2024’
20/10 17:38
Top Channel/ 5 vjet burg për Benzema? Në gjyq për shantazhin me video seksuale ndaj Mathieu Valbuena
20/10 17:33
Top News- Pranga ish-ushtarëve gjermanë/Donin të krijonin një ushtri private terroriste
20/10 16:31
Top News – Avioni përplaset me ‘gardhin’ / Gjithë pasagjerët të sigurt në incidentin në Houston
20/10 16:29
Top News – Bombarduesit bërthamorë amerikanë / Momenti kur ndiqen nga avionët rusë mbi Detin e Zi
20/10 16:28
Top News – Një fëmijë ngjitet në skenë… / Papa i jep një karrige dhe kapelën e bardhë
20/10 16:25
Top News – Anulon vizitën në Irlandën e veriut / U këshillua nga mjekët, ç’po ndodh me mbretëreshën
20/10 16:02
Top News – Zjarr nga ferri, shpërthen mali Aso / Hi dhe llavë nga krateri, turistët në ‘arrati’
20/10 16:01
Top News – U mbytën në luftën e dytë botërore / Anijet fantazëm japoneze dalin në sipërfaqe
20/10 15:53
Top News – Refuzon çmimin për të moshuarit / Mbretëresha: I plakur është ai që ndjehet i tillë
20/10 15:17
Top News – Dy emigrantë të vdekur në furgon / Austri, operacion kërkimi për trafikantët
20/10 14:56
Top News – Breshër i frikshëm në Australi / Kokrrat sa një portokall, shkatërrojnë makina e shtëpi
20/10 14:54
Top Channel/ Toka përpin shtëpitë, lumenjtë marin para banorët, 100 të vdekur nga përmbytjet në Indi
20/10 14:34
Top News- Teoria e re e Harvardit/‘Universi ynë është krijuar në laborator’
20/10 14:13
Top News – Në fund të detit për 1 mijë vjet / Zhytësi izraelit gjen shpatën e kalorësve templarë
20/10 14:12
Top News – Google sjell Pixel-in e ri / Përpjekja më e fundit në ‘luftën’ e smartfonëve
20/10 14:08
Top News – Një muaj shpërthime… / Vullkani në ishujt spanjollë vazhdon të tmerrojë
20/10 14:06
Top News – ‘Log-in’ tek Zoti… / Vatikani rilançon aplikacionin ‘Click to Pray’
20/10 14:05
Top News – Përmbytje dhe rrëshqitje dheu… / Katastrofë natyrore, 116 viktima në Indi dhe Nepal
20/10 13:11
Top News – Talebanët ‘zbarkojnë’ në Moskë / Putin provon të rrisë ndikimin e të ndalë ISIS
20/10 13:01