Top Channel/ Pirateria intelektuale: Botuesit diskutojnë çështjen e librit përballë informalitetit
21/07/2021 15:50

Pirateria intelektuale po kthehet në shqetësimin kryesor të botuesve. Prandaj një pjesë e mirë e tyre organizuan takimin me temë “Libri përballë informalitetit”. Shoqata e Botuesve dhe Qendra Kombëtare e Librit dhe Leximit diskutuan për zgjidhjen e tyre nëpërmjet mekanizmave ligjorë. “Është industri fotokopjimi nëpër fakultete. Dhe askush nuk do t’ia dijë për këtë. Duhet të bëjmë një front për të patur më shumë ndjeshmëri dhe nuk është normale që dhjetë vjet më parë kjo kuptohej shumë mirë dhe arritëm në një stabilitet për këtë çështje dhe tani këto punë kanë shpërthyer”, thotë Petrit Ymeri.

Top Channel/ Maratona rinore në Elbasan/ Rikthehet aktiviteti që synon zbulimin e talenteve
19/05 12:34
Top Channel/ Ekspozitë e Pashk Përvathit në Tetovë/ Piktori ekspozon 31 peizazhe dhe portrete
17/05 19:58
Top Channel/ Shfaqet “Legjenda e Bastunit”/ Filmi në kinema nën distribucionin e Top Channel Films
17/05 12:35
Top Channel/ “Legjenda bastunit”! Premiera në “Cineplexx”, bashkëpunim i “Top Channel Films”
16/05 20:02
Top Channel/ Salla “Pierre Cabanes”/ Biblioteka kombëtare përuroi sallën me emrin e albanologut
15/05 15:37
Top Channel/ Java Kulturore e Francës, Veliaj: Shfaqja ujore “Fous de Bassin” do jetë falas
15/05 15:28
Top News/ Jepet shfaqja e parë tek ‘Maks Velo’/Rihap dyert kinemaja, hapësirë për artin dhe kulturën
15/05 14:34
Top News/ Java Kulturore e Francës/ Për herë të parë në Tiranë shfaqja ujore ‘Fous de Bassin’
15/05 11:37
Top Channel/ Java kulturore e Francës/ Larmishmëri aktivitetesh si koncerte, ekspozita e lojëra
13/05 20:04
Top Channel/ “Guxim” shfaqet në Lezhë/ Prodhimi i 3-të i “Top Channel Films” pritet mirë nga publiku
13/05 20:03
Top Channel/ Recitali i Violeta Beshirit! 16-vjeçare interpreton për herë të parë në Durrës
13/05 12:31
Top Channel/ “Guxim”, sukses në Fier! Prodhimi i Top Channel Films do shfaqet edhe në Lezhë e Përmet
10/05 20:02
Top Channel/ Zbulohet mozaiku në Durrës, nën rrënojat e shkollës “Gjergj Kastrioti”
09/05 19:59
Top Channel/ Ligji për shëndetin riprodhues/ Komunitetet fetare: Kuvendi të ndërpresë shqyrtimin
09/05 19:52
Top Channel/ Festivali i akuarelit në Lushnjë, piktorë nga vendi dhe bota ekspozojnë punimet
07/05 13:21
Top Channel/ Karnavalet e Nartës! Zhvillohet ceremonia e përvitshme me kostume
06/05 12:27
Top Channel/ Depot e ushtrisë në galeri arti, një tjetër atraksion turistik i shtohet bashkisë
05/05 12:42
Top Channel/ Koncert për flaut Flautistja/ Jonela Golemi interpretoi në Akademinë e Arteve
04/05 19:58
Top Channel/ “Backstage show”, ekspozitë për lirinë e shtypit: Prapaskenat e një detyre të vështirë.
04/05 12:38
Top Channel/E premtja e zezë,besimtarët ortodoksë marrin pjesë në ceremoninë procesionit të epitafit
03/05 21:37