Top Channel/ Përmbytje në Prishtinë! Vërshime të ujrave, dëme të mëdha në banesa dhe biznese
24/06/2024 15:16

Reshjet e shiut me intensitet të lartë, të dielën në Prishtinë shkaktuan vërshime. Rrugët u bllokuan e uji depërtoi në ndërtesat e banuara dhe bizneset. Dëmi i shkaktuar nga uji që ka depërtuar në brendësi është i madh edhe në një laborator privat në kryeqytet. Kjo është hera e dytë që reshjet e shiut që rrisin nivelin e ujit në rrugë, depërtojnë brenda këtij laboratori. Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama ka mbledhur të hënën institucionet e sigurisë, për të diskutuar rreth situatës. Ai tha se sasia e reshjeve ishte tejet e lartë, megjithatë, problemi kryesor që çon deri te vërshimet, është rrjeti i kanalizimit.

Top Channel/ I plasi skafandrën në kokë, pamje të tjera nga sherri me mes policëve dhe të rinjve
13/07 13:01
Top Channel/ Lëvizja në rrugët e veriut/ Trafik të shtuar të turistëve dhe pushuesve ditorë plazheve
13/07 12:54
Top Channel/ Trafik i shtuar drejt jugut/ Në Vlorë lëvizja është ngadalësuar në rrugët kryesore
13/07 12:52
Top Channel/Sherr me grushta, edhe me policë/Vlorë, debati me disa persona që jepnin scooter me qera
13/07 12:51
Top Channel/ Humb jetën polici/ Elbasan, po ndihmone në zëvendësimin e gomës në një kamion
13/07 12:50
Top Channel/ Rreziku nga insektet dhe zvarranikët! Në Fier, çdo ditë kërkojnë ndihmë 10 persona
13/07 12:30
Top Channel/Siguria e tunelit të Llogorasë/ Cdo lëvizje monitorohet me 100 kamera për 24 orë në ditë
13/07 12:25
Top Channel/ Vijon zjarri në Delvinë, disa vatra aktive në fshatin Kakodhiq
13/07 12:22
Top News/ Rrugorja bën ‘kërdi’ me gjoba/ Ndëshkohen mbi 31 mijë shoferë, 47 në pranga
13/07 12:17
Top News/ “Beleri të hënën drejt Strasburgut”/ Mediat greke: Leja iu dha pas presioneve
13/07 12:14
Top News/ Operacion antidrogë në Krujë/ Në pranga 12 persona, policia kontroll në banesa
13/07 11:28
Top News/ Parcela me kanabis në Mirditë/ Prangoset një nga autorët, në kërkim bashkëpunëtori
13/07 11:27
Top News/ Aktivizohen 9 vatra të reja zjarri, zjarrfikësit ‘luftojnë’ me flakët
13/07 11:26
Top News/ Humb jetën polici në Elbasan/ Po ndihmonte qytetarin të ndërronte gomën e makinës
13/07 11:07
Top Channel/ Asgjësohen 374 bimë kanabis sativa, sekuestrohen 2 armë gjahu! Në pranga 27-vjeçari
13/07 10:56
Top News/ Mbollën bimë narkotike në fshatrat e Krujës/ Arrestohet 12 persona, 4 në kërkim
13/07 10:54
Top Channel/ Gjykata e Tiranës masë “arrest në burg” për 16 persona, pamjet nga megaoperacioni
13/07 10:45
Top News/ Skandal në Vlorë, policët rrihen me qytetarët në mes të turistëve
13/07 10:41
Top News/ Aksion në Mirditë/ Arrestohet kultivuesi i drogës, nën hetim kryeplaku i fshatit
13/07 10:35
Top Channel/ Grushte dhe shqelma/ Plas sherri mes policëve të Vlorës dhe disa të rinjve
13/07 10:22