Top Channel/ Pentagoni konfirmon UFO-t, “Nuk e dimë c`janë këto objekte”
16/04/2021 10:56

Departamenti amerikan i Mbrojtjes e konfirmoi se videot e "dukurive ajrore të paidentifikuara" të realizuara në vitin 2019, janë autentike dhe tregojnë vërtet disa imazhe, të cilat Pentagoni nuk arrin t`I shpjegojë. Fotografitë dhe videot e objekteve në formë trekëndëshi që vezullojnë dhe lëvizin nëpër re janë regjistruar nga anëtare personeli të marinës amerikane, sqaroi zëdhënësja Sue Gough në një deklaratë për CNN. Ajo konfirmoi se fotografitë e tre objekteve të paidentifikuara fluturuese - njëra në formë "sfere", një tjetër në formë "koni" dhe një karakterizohet si një "tip ballone metalike" – nuk janë të manipuluara. "Siç kemi thënë më parë, për të ruajtur sigurinë e operacioneve dhe për të shmangur zbulimin e të dhenave që rrëzikojnë të përdoren nga kundërshtarë të mundshëm, ne nuk I diskutojmë publikisht detajet e vëzhgimeve ose ekzaminimeve të raportuara në terrenet tona stërvitore apo hapësirën ajrore, përfshirë dhe ato që përcaktohen si fenomene ajrore të paidentifikuara, tha Gough. Fotot dhe videot e marinës amerikjane u publikuan nga website-t Mystery Ëire dhe Extraordinary Beliefs javën e kaluar, por në internet qarkullonin që prej vitit të kaluar.

Top News – ‘Dita e Zemëratës’ në Palestinë/ Përgjaken edhe protestat e solidarizimit me gazën
18/05 22:14
Top News – Mesdheu ‘gllabëron’ emigrantët/ Mbi 50 të humbur në brigjet e Tunizisë, shpëtohen 33
18/05 21:49
Top Channel/ Palestinezë hapin zjarr ndaj ushtarëve izraelitë në protestën e Bregut Perëndimor
18/05 21:16
Top Channel/ Palestinezët përleshen me forcat izraelite gjatë demonstratës në postbllokun e Nablus
18/05 21:15
Top Channel/ Hungaria dënon qëndrimet ‘e njëanshme’ të BE për sulmet izraelite mbi Gaza – Pa koment
18/05 21:14
Top Channel/ Ushtria ndalon mijëra emigrantë që hyjnë në territorin spanjoll Ceuta – Pa koment
18/05 21:14
Top Channel/ Palestinezët shikojnë bombën e pashpërthyer të avionit izraelit në Gaza – Pa koment
18/05 21:13
Top Channel/ Forcat izraelite shpërndajnë protestuesit me granata shurdhuese në Jeruzalem– Pa koment
18/05 21:13
Top Channel/ Iranianët në protesta solidarizimi me popullin palestinez – Pa koment
18/05 21:12
Top Channel/ Funerali të riut palestinez të vrarë nga zjarri izraelit në Bregun Perëndimor–Pa koment
18/05 21:11
Top News – Ringjallet Kështjella e Versajës/ ’Monet’ kthehet pas ‘pushimeve të detyruara’ në kinë
18/05 19:59
Top News – Gjukanoviç, shefit të NATO-s/ Mali i zi duhet ta rrisë pjesëmarrjen në KFOR
18/05 19:57
Top News – Presidenti çek, ndjesë Vuçiçit/ Ndihet fajtor për bombardimin e ish-Jugosllavisë
18/05 19:31
Top News – Grataçela kineze, pranë shembjes/ Lëkundet kulla 300 metra e lartë, evakuohet në panik
18/05 19:30
Top Channel/ “Të na falni”, presidenti çek i kërkon ndjesë Serbisë për bombardimet e Nato-s në 1999!
18/05 17:06
Top News – ‘Vetëm ti më ke mbetur’/ Gaza, babai i rrënuar shtrëngon foshnjën e plagosur
18/05 16:59
Top News – ‘Godet’ sifilizi…/ Rritje alarmante e rasteve në Australi
18/05 16:11
Top News – Dasëm mes yjesh…/ Ariana Grande martohet në fshehtësi
18/05 16:11
Top News – Ceuta nën sulm/ Turma emigrantësh ‘mësyjnë’ enklavën spanjolle
18/05 16:10
Top News – Izraeli luftë në dy fronte/ ’SHI’ raketash në Liban kundër hezbollahut
18/05 15:31