Top Channel/Papa,lutje për viktimat shqiptare-Erdogan:Janë vëllezërit dhe motrat tona nga Maqedonia!
25/11/2021 11:03

Papa Fracesk u lut për viktimat e aksidentit të tmerrshëm në Bullgari, ku humbën jetën mes flakëve 45 persona, shumica shqiptare. Një pjesë e madhe e tyre ishin fëmijë dhe të rinj, cka i shton edhe më shumë përmasat e kësaj tragjedie, e cila pati jehonë në të gjitha mediat më të mëdha të botës, duke shokuar opinionin publik. Ati i Shenjtë shprehu trishtimin e tij të thellë për jetët e humbura në atë fatkeqësi që nuk do të shuhet lehtë nga kujtesa e përbashkët.

Top Channel/Moska “varroset” nën borën rekord: “Stuhia më e egër në 72 vjet, erdhi nga Mesdheu”!
07/12 14:04
Top Channel/Kërcënon Pekini, SHBA: “Ta rrisë sa të dojë fuqinë ushtarake, s`kemi frikë”!
07/12 14:00
Top News- Ideja nga Banka e Argjentinës/ Do shiten 2500 monedha speciale për botërorin 2022
07/12 13:39
Top Channel/ “Ukraina fuçi baruti”, të mëdhenjtë në krah të Kievit- Moska nuk pyet!
07/12 12:49
Top Channel/ Peshkopi “tradhëton” Serbinë për Kosovën, “çmenden” mediat serbe!
07/12 12:37
Top Channel/Biden-Putin, sot përballja e madhe: Vendoset “fati” i Ukrainës!
07/12 12:18
Top Channel/Trupat ukrainase “i kap frika”, presidenti i jep zemër: “Do t`i mundim rusët”!
07/12 11:59
Top Channel/ Festat “në rrezik”: Franca, masa të reja shtrënguese para Krishtlindjeve!
07/12 11:53
Top News – Ukraina, gati për luftë me Rusinë… /Presidenti në llogore: Kam besim se do t’i mundim!
07/12 11:30
Top Channel/ Përshëndetet marrëveshja në Maqedoni: “Nuk na duhen zgjedhje të parakohshme”
07/12 11:29
Top News – Shembet ndërtesa në Francë / Shpëton foshnja 18 muajshe, nëna në gjendje kritike
07/12 11:25
Top Channel/Gjykata sllovene rrëzon vaksinimin e detyrueshëm: “Është jo kushtetues”!
07/12 11:24
Top News – Biden i prerë me Putin / Sanksionet më të rënda nëse pushton Ukrainën
07/12 11:22
Top Channel/ Pas 20 vjetësh, euro me dizajn të ri: si do të duket kartmonedha europiane!
07/12 11:21
Top News – Bota e ‘blinduar’ deri në dhëmbë… / 531 miliardë dollarë armë të shitura në 2020-ën
07/12 11:21
Top News – Ukraina ‘fuçi’ baruti / Perëndimi në krah të Kievit, mbrojtje përballë Rusisë
07/12 11:20
Top Channel/ Fshati indonezian mbulohet nga hiri i zi i vullkanit Semeru
06/12 21:35
Top Channel/ Papa thotë se kryepeshkopi francez dha dorëheqje prej “dëmtimit të reputacionit”
06/12 21:34
Top Channel/ Partia gjermane E Gjelbër aprovon marrëveshjen e koalicionit, prezanton ministrat
06/12 21:33
Top Channel/ Francezi ecën në litar i patrembur mes dy kodrave të Rio de Janeiro
06/12 21:32