Top Channel/ Pamje të frikshme nga Vlora/ Zjarrfikësit në luftë me flakët
31/07/2021 16:31

Disa fshatra në Vlorë janë kthyer në fushëbetejë mes vatrave të zjarrit dhe zjarrfikësve që përpiqen t’i shuajnë. Korrespodenti i Vlorës, Mikel Marsi ka sjellë në redaksinë e Top Channel pamje nga ndërhyrja e zjarrfikësve në fshatin Xhyherinë të rrethit të Vlorës. Flakët janë të frikshme, ndërsa zjarrfikësit po përpiqen që t’i shuajnë me çdo mjet të mundshëm. Kujtojmë se në ditën e pestë të rënies së zjarreve në Vlorë, 80 punonjës së zjarrfikëseve, zonave të mbrojtura prefekturës janë nisur në orët e para te ditës të ndarë në grupe, një pjesë në gadishullin e Karaburunit dhe pjesa tjetër në kodrat e fshatit Tragjas.

Top News/ Bllokohen 35 mjete lundruese nga Ksamili në Velipojë, gjobiten drejtuesit për shkelje
14/07 13:05
Top News/ Mikrokreditë zhvendosin krimin/ Në 6 muaj u sekuestruan 100 mln euro nga prokuroritë
14/07 13:04
Top News/ Shqipëria në krah të Trump/ Begaj e Rama dënojnë sulmin ndaj ish-presidentit të SHBA
14/07 13:01
Top Channel/ Në Freskinë e Voskopojës! Turistë të shumtë kërkojnë t’i shmangen vapës përvëluese
14/07 12:28
Top Channel/ Fluks në portin e Vlorës! Mbërritën 1200 pasagjerë, një pjesë e tyre italianë
14/07 12:27
Top Channel/ Dyndje në Theth! Një nga zonat e preferuara, të huajt magjepsen nga natyra
14/07 12:26
Top Channel/ Virozat në Lushnje! Fluks në urgjencë, paraqiten çdo ditë 120 vetë me probleme
14/07 12:21
Top Channel/ Iu vu tritol fqinjeve, por u lëndua aksidentalisht djali i tij! Babai: Është në intubim
14/07 12:20
Top Channel/ Tritol në Elbasan/ Lënda plasëse u vendos në apartamentin ku banonin dy motra
14/07 12:19
Top Channel/ Rama dënon aktin! Reagojnë drejtuesit më lartë shtetërorë, kryeministri: Tragjedi!
14/07 12:15
Top News/ Shpërthim me tritol në Elbasan/Objektiv dyshohet se ishin dy motra, plagoset një 26-vjeçar
14/07 11:58
Top News/ Aksidentoi me gomone pushuesin/Arrestohet drejtuesi, i plagosuri jashtë rrezikut për jetën
14/07 10:56
Top News/ Shpërthim me tritol në një banesë në Elbasan, plagoset rëndë 26-vjeçari
14/07 10:37
Top News/ Vjehrri plagos dhëndrin me qytën e armës, ngjarja në Athinë! Flet dëshmitari
14/07 10:15
Top Channel/ Vdes turistja franceze, pësoi goditje në zemër! Në Vlorë, lëndohet 56-vjeçari
13/07 19:36
Top Channel/ Të shkarkuarit kërkojnë paratë. Fatura Vettingut, miliona euro për pagat dhe pensionet
13/07 19:33
Top News/ KLSH do monitorihet/ Kuvendi do i kërkojë llogari për auditimet
13/07 18:26
Top Channel/ Merr flakë stani i bagëtive në Fier, digjen edhe disa mjete bujqësore!
13/07 18:26
Top Channel/ Pushuesi u plagos nga gomonia, niset drejt Traumës për shkak të dëmtimeve të rënda
13/07 18:20
Top News/ Muzika e lartë, shkak i sherrit në Tropojë që i mori jetën të riut
13/07 17:24