Top Channel/ Palestinezët mblidhen në funeralin e të riut të vrarë nga ushtria izraelite
25/09/2021 21:48

Palestinezët merrnin pjesë mbrëmë në funeralin e 27 vjeçarit Mohammed Kabisa, të vrarë nga trupat izraelite gjatë një proteste kundër kolonive të reja izraelite në Nablus, në Bregun Perëndimor. Të paktën 12 palestinezë u plagosën nga ushtria izraelite që hapi zjarr dje ndaj një grupi që protestonin kundër ndërtimit të kolonive në qytezat Beita e Beit Dajan. Agjencia palestineze SAFA tha se protestuesit pas lutjeve të së premtes u drejtuan per ne Beita, një koloni e re izraelite që është fokusi i demonstratave të reja të rezistencës. Trupat izraelite qëlluan fillimisht me granata shurdhuese dhe plumba gome. Më tej mediat thanë se të paktën 12 njerëz ishin plagosur nga plumbat e zjarrit dhe 18 të tjerë nga ekspozimi ndaj gazit lotsjellës. Sipas ligjit ndërkombëtar, toka ku është ndërtuar kolonia është palestineze ndersa programi izraelit i zgjerimit të kolonive është dënuar në mbarë botën.

Top Channel/ Kolumbia sterilizon 24 hipopotamët e baronit të drogës Pablo Escobar
16/10 20:30
Top Channel/ 11 nxënës humbin jetën gjatë ekskursionit në brigjet e lumit në Indonezi
16/10 20:24
Top Channel/ NASA lëshon anijen Lucy për eksplorimin e asteroidëve ‘trojanë’ të Jupiterit
16/10 20:23
Top Channel/ Stuhia godet Greqinë/ Një i vdekur dhe dëme kolosale nga vala e motit të keq
16/10 19:52
Top News – Një grabitje spaktakolare… / Policia ndjek hajdutin me traktor
16/10 18:02
Top News – Tërmet me manjitudë 4.8 / Viktima dhe të lënduar në ishullin turistik të Balit
16/10 18:00
Top News – Tokë e helmuar me toksina… / Tronditet qyteti, fajtor një incenerator i vjetër
16/10 17:59
Top News – Jo më martini për Mbretëreshën! / Mjekët e urdhërojnë të heqë dorë për hir të shëndetit
16/10 17:53
Top News – Meteor mbi çatinë e shtëpisë… / Përfundon në krevatin e një pensionisteje në Kanada
16/10 17:51
Top News – Dikur ishte si toka… / Përse Marsi u bë një planet ferri…
16/10 17:49
Top News- FDA miraton dozën e dytë të Johnson& Johnson/‘Shton edhe më shumë mbrojtjen ndaj Covid-19’
16/10 16:33
Top Channel/ Me litar mes ujit të rrëmbyer, momenti dramatik kur shpëtohet familja në Greqi
16/10 16:28
Top News- Aksioni i policisë së Kosovës në Veri/ Vuçiç- I mbështetur nga Britania e Madhe
16/10 15:40
Top Channel/ Vuçiç, “luftë” ndërkombëtarëve që mbështetën aksionin në veri të Kosovës!
16/10 15:39
Top News – Merkel ‘ndahet’ me Erdogan / Vizita e lamtumirës në Turqi për Kancelaren
16/10 15:29
Top Channel/ Vranë 10 civilë me dronë, SHBA dëmshpërblen të afërmit e viktimave
16/10 15:21
Top News – ‘Tsunami’ prej llave / Vullkani nuk ndalet në Kanarie, autoritetet në alarm
16/10 15:12
Top News – 1000 viktima në një ditë të vetme / Rekord ditor në Rusi, covid po bën ‘namin’
16/10 15:10
Top Channel/Çimentohet “aleanca turko-gjermane”? Merkel, vizitë në Turqi përpara se të lërë postin!
16/10 14:56
Top Channel/”Çohu në këmbë kur flet për Vuçiç”, Osmani i kthehet keq ministrit serb në OKB!
16/10 14:55