Top Channel/Operacioni Motoristi/Sekuestrohen 62 kg kanabis, prang 7 personave, policia jep detajet
06/08/2021 11:15

Policia e Durrësit ka finalizuar me sukses operacionin e koduar ‘Motoristi’, në kuadër të të cilit janë vënë nën pranga 7 persona dhe u sekuestruan 62 kg lëndë narkotike kanabis. Pas informacioneve se këta shtetas lëviznin aksin Vorë-Fushë Krujë dhe dispononin sende të kundërligjshme me vete, policia nisi menjëherë operacionin. Shtatë shtetasit po qarkullonin me tre mjete të ndryshme, ndërsa gjatë kontrollit të ushtruar në njërin prej mjeteve u gjetën rreth 62 kg lëndë narkotike cannabis sativa.

Top News- Rekord udhëtarësh në portin e Durrësit/ Dhjetë mijë veta me traget në më pak se 24 orë
07/08 17:31
Top News- Kontrolle e verifikime në Himarë/ Sekuestrohen 3 mjete lundruese, mes tyre një gomone
07/08 17:28
Top News- Përfundon ultimatumi për Ramën/ Shoqëria civile në protestë, Berisha e Meta në krah
07/08 17:27
Top Channel/ Merr flakë në ecje autobusi i linjës Durrës-Porto Romano, asnjë i lënduar
07/08 17:16
Top Channel/ Piku i sezonit, 10 mijë persona me tragete drejt Durrësit
07/08 16:22
Top Channel / Fundjava në Tiranë / As në plazh, as në mal por te liqeni
07/08 15:56
Top Channel / Pushimet në juglindje/ Strehë nga vapa në Voskopojë
07/08 15:44
Top Channel / Lundrimi në Velipojë/ Protestojnë drejtuesit e mjeteve ujore
07/08 15:37
Top News – Bregdeti i Tales mirëpret turistët/ Qetësi dhe pastërti, problem mbetet infrastruktura
07/08 15:35
Top Channel /Të jetosh me pasojat e zjarrit/Familja në Gjirokastër kërkon ndihmë, iu dogj shtëpia
07/08 15:33
Top Channel / Kulmi i sezoni / 10 000 vetë mbërrijnë me tragete në një ditë në Durrës
07/08 15:31
Top Channel/ Gushti nisi me aksidente! Jo vetëm me makina, por edhe me motor dhe si këmbësorë
07/08 15:29
Top Channel / Zjarret, 23 vatra/ Zjarre në Mirditë, Kolonjë, dhe Elbasan
07/08 15:21
Top News-Nga kontrollet në rrugë tek ato në det/ Bilanci i policisë, 17 operacione përgjatë një jave
07/08 15:01
Top Channel/ Disa ditë pas tragjedisë në Potam, bllokohen tre mjete lundruese
07/08 14:52
Top Channel/ Përfshihet nga flakët kodra me ullishte në Elbasan
07/08 14:36
Top News – Zjarr në afërsi të tregut agroushqimor në Elbasan
07/08 14:24
Top Channel/ Qielli i kuq e flakë gjigante, situatë alarmante në Bukmirë të Mirditës
07/08 14:21
Top Channel/ Zjarr në apartament, dyshohet bombola e gazit
07/08 13:55
Top Channe/ Flakë të mëdha në pyllin me pisha në Konicë të Janinës, pamje nga helikopteri
07/08 13:43