Top Channel/ Nëna në telefon me djalin kur u vra nga policët, dëgjoi gjithcka
15/04/2021 14:00

Vetëm pak caste përpara se të vritej, Daunte Wright mori në telefon të ëmën për t`i thënë se e kishte ndaluar policia. Ajo as që e mendonte se kjo do të ishte hera e fundit që fliste me të birin. 20 vjecarit I duheshin informacionet e sigurimeve shoqërore, rrëfen e ëma, Katie Wright. “ I thashë OK, kur të vijë polici tek xhami I makinës ma kalo mua në telefon dhe ia jap unë të gjithë të dhënat që I duhen. Kaloi një second, dhe dëgjova policing që kthehej e I thoshte Dantes të dilte nga makina. Ai u përgjigj: “Për cfarë arsye”, dhe polici I thotë, “ ta shpjegoj kur të dalësh nga makina”. Katie e degjoi sesi I biri dhe polici nisën të grinden me fjalë. Efektivi I kishte kërkuar më pas të mbyllte telefonin. Gruaja rrëfen se mendoi që e shumta, do ta arrestonin. Kur e mora mbrapsht, vajza që ishte në makinë me të po qante e bërtiste me të madhe. Doli në FaceTime dhe e drejtoi telefonin tek vedi I shoferit ku im bir gjendej I pajetë. Ishte hera e fundit që e pashë”, rrëfeu ajo mes lotësh. 20 vjecari kishte dalë fillimisht nga makina por pastaj ishte kthyer përsëri dhe një police shtiu mbi të. Ajo pretendon se kishte dashur të përdortë pistoletën Taser, por gabimisht kishte marrë armën e zjarrit. Dante kishte një djalë 2 vjecar, dhe po priste të festonte ditëlindjen e tij. Ky justifikim nuk e ngushëllon aspak familjen e të riut.” Këtë nuk e pranoj dot, tha I ati. Cfarë gabimi, une humba tim bir. Ai nuk do të kthehet kurrë më!

Top News – Masakër para shkollës së vajzave/ Kabul, 50 viktima në sulmin me bombë
09/05 13:25
Top News – Franca dhe Gjermania apel SHBA/ Hiqni ndalesën për eksportin e vaksinave anti covid
09/05 13:25
Top News – Zi në familjen Obama/ Ndahet nga jeta qeni Bo, ‘mik dhe shoqërues besink’
09/05 13:24
Top News – Fiton partia pro-pavarësisë/ Tani në Skoci më shumë shanse për një referendum
09/05 13:22
Top News – Kryebashkiaku mysliman i Londrës/ Sadiq Khan siguron edhe një mandat tjetër
09/05 13:22
Top Channel/ Serbët, breshëri plumbash drejt një grupi kosovarësh në veri të Kosovës
09/05 12:51
Top Channel/ “Të ngrihen të gjithë myslimanët”, Erdogan paralajmëron Izraelin për sulmin e Al Aksa!
09/05 11:59
Top Channel/ Dita e Europës, BE-ja mes krizave dhe sfidave të së ardhmes
09/05 11:51
Top Channel/ Tmerroi botën, raketa kineze e dalë jashtë kontrollit bie në Tokë
09/05 11:50
Top Channel/ Koronavirusi “prek dhe vampirët”, Kështjella e Drakulës bëhet qendër vaksinimi
09/05 11:49
Top Channel/ Triumfojnë nacionalistët, Skocia drejt ndarjes nga Mbretëria e Bashkuar
09/05 11:48
Top News – Rreziku nga raketa kineze kalon/ Shpëton Italia, objekti shpërbëhet mbi oqeanin Indian
09/05 11:37
Top News – ‘Një lëmsh zjarri…’/ Ja si u pa raketa kineze në qytetet e botës
09/05 11:36
Top News – Një tjetër natë dhune/ Shumë të lënduar në përleshjet në Jerusalem
09/05 11:34
Top News – Neandertali 100 mijë vjeçar/ Itali, zbulim i rëndësishëm në shpellën prehistorike
09/05 11:33
Top Channel/ Grekët rihapin plazhet private pas izolimit të gjatë të Covid – Pa koment
08/05 21:22
Top Channel/ Dhjetra peshkarexha franceze rrethojnë impjantin energjitik të erës në shenjë proteste
08/05 21:21
Top Channel/ Futbollistët vaksinohen kundër Covid-19 në Uruguai – Pa koment
08/05 21:20
Top Channel/ Sonda e NASA-s dërgon pamje me zhurmën e helikopterit të saj që fluturon në Mars
08/05 21:19
Top Channel/ Zbulim i jashtëzakonshëm i njeriut të Nandertalit në shpellën në Itali – Pa koment
08/05 21:18