Top Channel/ Në shtëpinë e besimtarëve/ Familja me pesë fëmijë e pret ditën e Bajramit mes librave
13/05/2021 15:22

Në këtë ditë të madhe të Fitër Bajramit, jemi të lumtur që familja Vorpsi, i hapi derën ekipit tonë të xhirimit. Çifti ka një familje të bukur e të madhe, me 5 djem, të 5-të djem. Altin dhe Brikena Vorpsi: Dita e Bajramit, Marshalla, është si ajo dita që personi ose besimtari merr rrogën e tij nga Zoti I madh. Është ditë e madhe, e gëzuar, sepse merr fund muaji I agjërimit dhe njeriu fillon jetën e tij në normalitet. Është moment, që gjatë faljes së Bajramit ai pret shpërblimin, jo monetar, por shpirtëror nga Zoti i madhnueshëm. Ne jemi një familje që investojmë në vlera në kapital njerëzor, që në këtë rast janë 5 fëmijët tanë. Kjo nisur edhe nga arsimi që ne kemi marrë. Fatmirësisht u arsimuam jashtë vendit, në Malajzi, për rreth 9 vite e gjysmë. Unë kam studiuar për Psikologji dhe bashkëshorti, Altini, ka studiuar për Shkenca Komunikimi. Në vitin 2006 u kthyen dhe ngritëm familjen tonë. Jeta jonë, suksesi që kemi patur gjithë këto vite, është shpërblimi që e kemi ndjerë, dhe shpresojmë që me vullnetin e Zotit të vazhdojmë ta ndjejmë. -Cili është agjëruesi më i ri, dhe ai më i vjetri në thonjëza? Më i vjetri jam unë dhe më i riu është Isa që është 11 vjeç dhe ai ka 3 vjet që agjëron. Ndërsa më i vogli farë është 5 vjeç dhe nuk ka nisur ende. Ne kemi parimin bazë, që kur ke një hall, kthe kokën pas dhe shih dike, që ka një hall më të madh dhe kur ke një gëzim dhe një mirësi, mos merr kot, mos u deh nga suksesi, sepse ka njerëz që kanë shumë më tepër. Sot kryem edhe vizita tek familjarë, madje ishim me kadaif në gojë, kur ju na morët në telefon dhe thatë se do të urdhëronit tek ne.

Top News – 9 orë për dekretin e Ilir Metës/ Zgjedhjet lokale përfundojnë në venecia
23/06 23:53
Top Channel/ Athinë. Prifti sulmon me acid 7 mitropolitë, dy avokatë dhe një polic
23/06 23:04
Top News – Polici që rrihte gruan e fëmijën/ Arrestohet pa asnjë paralajmërim nga kolegët
23/06 22:17
Top Channel/Mashtrimi më i madh financiar i vitit,5 mld lekë kriptomonedha “zhduken” nga vëllezërit
23/06 22:06
Top Channel/ Zgjedhjet e 2019/ Gjykata Kushtetuese shqyrton kërkesën për ripërsëritjen e votimeve
23/06 21:56
Top News – Himarë, makina në flakë/ Pa pasoja në njerëz, shkak nxehtësia
23/06 21:47
Top News – Vota aksidentale për Shqipërinë/ Serbia votoi ‘pro’, por nis lufta politike
23/06 19:58
Top News – Zaev gjen fajtorin e negociatave/ Pa gjuhë diplomatike, shënjestrohet bullgaria
23/06 19:57
Top News – Pa test dhe karantinë në dy shtete/ Ambasadat japin njoftimet për shqiptarët
23/06 19:55
Top Channel/ Kufizimet e lëvizjes s’do hiqen/Brataj: I druhemi përhapjes së variantit delta të covid
23/06 19:50
Top Channel/ Turistët po vijnë nga Kosova/ Rikthehen polakët. Por në krye qëndron turizmi patriotik
23/06 19:43
Top Channel/ Ervin Karanxha nuk shkon në vetting.Avokatët: Është në spital nga presioni i…
23/06 19:41
Top Channel/ Zgjedhjet lokale të 2019/ Kushtetuesja shqyrton kërkesën për ripërsëritjen e votimeve
23/06 19:39
Top Channel/ “Korrupsioni, frenoi investimet”/ Zef Preci: Korrupsioni, beteja e humbur e çdo qeverie
23/06 19:39
Top Channel/ Rama: Dështoi BE me Ballkanin. Zaev reagon për veton bullgare
23/06 19:36
Top News – Tenton të vetëvritet fëmija i mitur/ E ëma, një prej prokuroreve të sulmuara së fundmi
23/06 17:56
Top News – 2000 ngelës në provimin e gjuhës/ Vetëm 2 maturanë morën notën 10
23/06 17:50
Top News – Negociatat që ngecën mes dy vendeve/ Rama: Fajtor nuk është rajoni, po vetë be
23/06 17:49
Top Channel/ Zaev: Identiteti maqedonas s’mund të jetë subjekt i negociatave!
23/06 17:42
Top Channel/ Rama: BE dështoi të mbajë premtimin. Për ne dielli lind, atje ku perëndon
23/06 17:41