Top Channel/ Në Lushnjë digjen pemët frutore, zjarre të qëllimshme në kodrat me vreshta dhe ullinj
02/08/2021 15:08

Një zjarr ka rënë paraditen e sotme në kodrat e fshatit Babunjë e Fierseman të Bashkisë Divjakë. Zjarri fillimisht ka rënë në disa shkurre ku më pas ka përfshirë një sipërfaqe me pemë frutore. Banorët e zonës kanë qenë të parët të cilët kanë ndërhyrë për fikjen e tij dhe më pas në ndihmë të tyre kanë ardhur forcat e zjarrfikëseve të Divjakës. Sipas banorëve zjarri ka ardhur nga kodra përballë dhe dyshimet e tyre janë se zjarri ka qenë i qëllimshëm. Është dashur rreth tre ore për të lokalizuar vatrat e zjarrit dhe falë kësaj ndërhyrje shpëtuan sipërfaqe të tëra me vreshta dhe ullinj.

Top News/ Punimet tek blloku i banimit te ‘Mine Peza’/ Veliaj- Investime në mbi 80 lagje të Tiranës
25/06 13:01
Top News/ Arrestohen tre vëllezërit në Lezhë/ Plagosën një person një vit më parë
25/06 12:39
Top News/ Turku trafikant tenton të hyjë në Shqipëri/ Arrestohet 50-vjeçari i dënuar me 10 vite burg
25/06 12:38
Top Channel/ Sot, vendimi për Fredi Belerin. Gjykata e shkallës së parë ka kërkuar dënimin me burg
25/06 12:28
Top Channel/ Mjekët e onkologjikut nën akuzë, abuzonin me ilaçet. Pacientët i dërgonin në…
25/06 12:22
Top News/ Transferonin pacientët nga shteti në spitale private/ Jepen masa sigurie për 7 mjekë
25/06 12:10
Top Channel/ “Sot kam kimion e babit a kemi ilaç?”, TCH zbardh dosjen e skemës abuzive në QSUT
25/06 12:07
Top News/ Zunë hapësirat publike me çadra dhe shezongë, nën hetim 7 shtetas
25/06 11:41
Top Channel/ Mbetën të bllokuar në det, shpëtohen dy persona në Karaburun! Gjobitet drejtuesi skafit
25/06 11:11
Top News/ Provimi i lirimit i Matematikës/ Testohen 30 mijë nxënës të klasave të nënta
25/06 11:06
Top News/ Të huajt zgjedhin Shqipërinë për pushime/ Të dhënat e pesë muajve të parë shënojnë rritje
25/06 10:31
Top News/ Një shkollë e re në Kamëz, ‘Fatos Lami’ gati për 700 nxënës dhe mësues
25/06 09:25
Top Channel/ Akademia e Studimeve Shqiptare rishikon Revolucionin e qershorit, Spiropali: Noli ishte…
24/06 23:30
Top Channel/ Mblidhet kryesia e PD, Berisha njofton protestë më 11 korrik dhe bën thirrje për bashkim
24/06 23:28
Top Channel/ Berisha: 47% e fëmijëve në Shqipëri vuajnë për kafshatën e gojës
24/06 21:43
Top Channel/ “Mos i shpërfillni të rikthyerit”, Berisha urdhër anëtarëve të kryesisë
24/06 21:21
Top Channel/ Peza sherr me Leka Bungon e Ina Zhupën: 200 punonjës të RTSH nëpër kafene
24/06 19:59
Top Channel/ Në gjyq për ujin/ Banorët e Labërisë kundërshtojnë projektin e ujësjellësit të Himarës
24/06 19:55
Top Channel/ Në maj, një milion vizitorë/ Rritje e fortë e numrit nga veriu dhe perëndimi i europës
24/06 19:53
Top News/ Në pritje të supërsfidës me Spanjën. Atmosferë festive e tifozëve kuqezi në Elbasan
24/06 19:47