Top Channel/ Ministri: Zjarret s’janë vënë nën kontroll por flakët janë më pak agresive
05/08/2021 16:44

“Kam pasur një komunikim dhe situata është disi më ndryshe nuk po flasim për vënie nën kontroll, por vatrat janë më pak agresive sa para një ore. Është punuar me dy helikopterë. Tani po vijon punën një helikopter që furnizohet me ujë në fshatin Gumencisë. Ka pasur prekje banesash në fshatin Gjormë që nuk raportohet të ketë pasur banorë edhe në Gumenicë lart që ka shtëpi të vjetra. Po përpiqemi që flakët mos të shkojnë në fshatin Gumenicë poshtë, policia është aty. E përsëris apelin tim për familjarët, për të afërmit e tyre të cilët kanë mundësi për të evakuuar njerëzit. Nuk ka raportime për lëndime. Dëme materiale ka, pemë bimësi shkurre është pjesa më e madhe. Kemi forca mjaftueshëm 40 efektivë nga Forcat e Armatosura, ka dy zjarrfikëse të specializuar, edhe nga bashkia Vlorë e ajon Selenicë. Aq forca sa janë dhe me punën e vijueshme do të arrijmë ta vëmë nën kontroll vatrën. Sot nuk mund të flitet për vënie nën kontroll sepse ka shumë erëra. Edhe në Llogora ka shumë erëra, jemi në luftë në frontin e kufirit me Parkun e Llogorasë.

Top Channel/ Berisha: Mbrëmë u bëmë shumica numerike? Kur do jetë protesta e radhës?
12/07 22:56
Top Channel/ Alarmante! Temperaturat e larta rindezin zjarret tek fusha e mbetjeve urbane të Vlorës
12/07 22:01
Top Channel/ Të fotografosh Kadarenë! Albumi i Roland Tashos, foto e fundit me kostum popullor
12/07 19:59
Top Channel/ Rikthehet rezonanca manjetike/ Një defekt inxhinjerik pengoi punën për ekzaminimet
12/07 19:49
Top News/ Denoncimi nga Himara- Bregdeti është mbytur nga fekalet, askush nuk ndërhyn
12/07 19:38
Top Channel/ Berisha ankohet në Strasburg! Kërkon lirinë: Drejtësia shqiptare nuk më dëgjoi
12/07 19:34
Top Channel/ Shuhen 4 vatrat e zjarrit në Malin e Gjerë! Zjarrfikës e vullnetarë në luftë me flakët
12/07 19:15
Top Channel/ Digjen mbetjet në Vlorë! Tymi shqetëson pushuesit, zjarrfikësit: E kemi nën kontroll
12/07 19:13
Top Channel/ Olsi Rama në SPAK/ Reagon vëllai i kryeministrit: Dhashë shpjegimet e mia për Xibrakën
12/07 19:12
Top Channel/ Belerit i jepet leje për betimin si eurodeputet, do të shkojë në Strasburg
12/07 19:09
Top Channel/ Të parët në rajon për azil! Eurostat: 213000 shqiptarë morën shtetësinë në BE në 5 vite
12/07 18:36
Top News/ 19 të arrestuar për drogë/ Të akuzuarit shpërndanin lëndë narkotike pranë shkollave
12/07 17:28
Top News/ Olsi Rama paraqitet në SPAK: Dhashë sqarime si person në dijeni për dosjen “Xibraka”
12/07 17:27
Top News/ Të ardhurat arritën në 287 mld lekë/ Në pesë muaj shënuan rritje me 11.2 për qind
12/07 17:07
Top Channel/ “Bishat” e qiellit nuk shpëtojnë Ukrainën: Mbërrijnë F16-tat, ndryshon pllaka?
12/07 16:57
Top Channel/ Olsi Rama paraqitet sërish në SPAK: Dhashë shpjegimet e mia për “Xibrakën”
12/07 16:45
Top News/ Porn*grafi në ‘TikTok’ me fëmijën/ Prokuroria nis hetimet për dy prindërit në Lushnjë
12/07 15:26
Top Channel/ E dëmtoi tërmeti/ Nis puna për restaurimin e Muzeut Etnografik në Durrës
12/07 15:25
Top News/ Qeveri teknike për zgjedhje / Ilir Meta: Të organizohemi në të gjitha drejtimet
12/07 15:20
Top Channel/ Droga shitje në shkolla/ Tiranë, kapet grupi me 24 shpërndarës, 19 u arrestuan
12/07 15:13