Top Channel/ Merr flakë anija në Portin e Durrësit, evakuohet ekuipazhi
14/01/2023 18:42

Një anije është përfshirë nga flakët në radën e portit të Durrësit. Drejt vendit ku ndodhet anija kanë shkuar rimorkiatorët, ndërsa ende nuk dihen rrethanat e ngjarjes. Ekuipazhi është evakuuar dhe nuk raportohet për të lënduar. Sipas burimeve nga Drejtoria e përgjithshme detare, zjarri ka rënë në pjesën e kuzhinës së anijes, te frigoriferi i saj. Anija është me flamur panamez, por me pronar shqiptar. Pranë mjetit lundrues, ndodhen zjarrfikës të specializuar për të shuar zjarrin.

Top News/ 120 mijë euro, apartament dhe prona/ I sekuestrohen pasuritë 36-vjeçarit në Fier
13/06 11:06
Top News/ Meta takon ‘Dumdumanin’. Pas Kryemadhit, edhe ish-Presidenti thirret në SPAK
13/06 11:03
Top News/ Seanca e parë në themel për Gjicin/ Mungon Alma Kaçi, togat e zeza vendosin ta shtyjnë
13/06 10:48
Top Channel/ Ferrari 130 mijë €, apartamente, toka/ Pamje nga sekuestrimi i pasurisë së 36 vjeçarit
13/06 10:39
Top News/ Meta në SPAK- Po shkoj të takoj Dumdumanin
13/06 10:24
Top Channel/ Aksident në aksin Levan-Tepelenë, 30-vjeçarja humb kontrollin e makinës
13/06 10:13
Top News/ Shëtiste turistë me jaht pa licencë/ Gjobitet pronari, i bllokohet mjeti
13/06 09:04
Top Channel/ Pasi mori vulën, Berisha thirrje deputetëve që mbështesin Bashën: Vendi juaj është te…
12/06 22:42
Top Channel/ Partia Socialiste feston 33-vjetorin, mesazhe nga Ruçi, Braçe e Veliaj: PS më e pjekur
12/06 22:11
Top Channel/ PS feston 33 vjetorin e krijimit, Ruçi: 33% më e rritur krahasuar me 3 vite më parë!
12/06 21:08
Top Channel/ “Nuk sfidoj sistemin e drejtësisë”, Kryemadhi: Lufta ime është politike, me Metën…
12/06 20:24
Top Channel/ Kryemadhi pas daljes nga SPAK: Padia e dorëzuar kundër meje përfshin edhe familjen
12/06 20:24
Top Channel/ Kryemadhi përmend aludimet për operacionet plastike: Nuk kam bërë ndërhyrje estetike
12/06 20:23
Top Channel/ Pas 5 orëve në SPAK, Monika Kryemadhi: Iu përgjigja pyetjeve, marr përgjegjësi
12/06 20:23
Top News/ Policët shqiptarë në rrjetin e Interpol. Firmoset marrëveshja për përfshirje në trajnime
12/06 20:18
Top Channel/ Lëvizja në kufi pa kontrolle! Nis zbatimi i marrëveshjes Shqipëri-Kosovë, deri në 30 km
12/06 19:58
Top Channel/ Zgjerimi Aeroportit të Tiranës, Kastrati Group investon në terminalin e ri
12/06 19:47
Top Channel/ PS feston 33-vjetorin, Rama mesazh 93 mijë anëtarëve: Krenar që po ndërtojmë të ardhmen
12/06 19:38
Top Channel/ Rama në festën e Partisë Socialiste, ja kush ia zë rrugën
12/06 19:33
Top Channel/ Zhvillohet Samiti Rinor i B40! Veliaj: Po investojmë te punët e së ardhmes
12/06 19:31