Top Channel/ “Më zure pamjen e televizorit”, shqiptari godet tre herë britanikun me thikë
11/09/2021 18:14

I zuri pamjen e televizorit gjatë njërës prej ndeshjeve të Anglisë në kampionatin europian, dhe kaq mjaftoi që një i ri shqiptar të godite tre herë me thikë një tifoz britanik. 30 vjecari Pllumb Hysa është dënuar tani me 9 vjet heqje lirie pas sulmit brutal mbi 59 vjecarin, që mori lëndime të rënda, por fatmirësisht nuk vdiq. Shtetasit shqiptar i ishte kërkuar që të mos bllokonte televizorin gjatë ndeshjes me Ukrainën teksa mbështetësit e kombëtares angleze ishin mbledhur të hsihnin ndeshjen ne Hotel Mill në Chester më 3 korrik. I zemëruar me viktimën e tij, shqiptari mori një thikë dhe e fshehu në brezin e pantallonave, e më pas e ndoqi në tualet dhe ku dhe e sulmoi. Njëra nga plagët që mori 59 vjecari ishte afër zemrës. Në foton e shpërndarë nga Policia, Hysa shihet me sy të nxirë, pasi gjatë arrestimit u godit me grusht nga një shok i viktimës.

Top Channel/ Policia konfrontohet me punonjësit protestues në portin e Trieste
18/10 22:23
Top Channel/ Policia italiane lëshon ujë me presion ndaj grevistëve në portin e Trieste
18/10 22:22
Top Channel/ Çifti indian lundron me tenxhere për në dasëm pas përmbytjeve
18/10 20:44
Top Channel/ Luftime të ashpra mes rebelëve në Jemen dhe koalicionit të Arabisë Saudite
18/10 20:43
Top Channel/Vdes Colin Powell, sekretari “i ndershëm” amerikan i shtetit, mediat:” E vrau Covid”!
18/10 18:49
Top News- Biden ‘kapet mat’ / Kritikon qytetarët, vetë presidenti nuk mban maskë
18/10 17:07
Top News- Covid 19 i merr jetën ish-sekretarit/Colin Powell, vizitë zyrtare dhe në Tiranë
18/10 16:08
Top News- Ish-ministrja e jashtme/Dora Bakojanis diagnostikohet me kancer
18/10 16:03
Top Channel/ Edhe NATO-ja “kundër” Kinës, Stoltenberg: “ Një rrezik për sigurinë tonë”!
18/10 15:42
Top Channel/ Kina kërcënon SHBA dhe Kanadanë: “Po bënë ndonjë lëvizje luftanijet tuaja, do reagojmë”
18/10 15:42
Top Channel/ “Mos ndani informacione me Malin e Zi”, Escobar paralajmëron NATO-n!
18/10 15:19
Top News- Protesta masive në Milano/Italianët kundër certifikatës së vaksinimit
18/10 14:36
Top News-BE disktuon për Ballkanin/Të shqetësuar për tensionet në Kosovë
18/10 14:20
Top Channel/ Bombardues gjermanë e izraelitë, “show force” mbi Jeruzalem:E para herë që nga Lufta I
18/10 14:02
Top News-‘Nuk i zëmë besë’/SHBA urdhër NATO të mos ndajë informacione me Malin e Zi
18/10 13:15
Top Channel/Borell “llogari” para vendeve anëtare: “Çfarë diskutove me Blinken për Kosovën”!
18/10 13:02
Top News- Lukashenko godet Parisin/Bjellorusia dëbon papritur ambasadorin francez
18/10 12:38
Top Channel/ “Vdekje shumë e çuditëshme”, mediat e huaja- pikëpyetje mbi misterin e katër rusëve
18/10 12:24
Top Channel/ “Ndalni torturën në kufi”, polakët vërshojnë nëpër rrugë në mbështetje të emigrantëve!
18/10 11:43
Top Channel/ SHBA zhbllokon ngërcin me Turqinë, i jep OK-in flotës së F16-tave
18/10 11:22