Top Channel/ Me Instagram brenda në qeli! Nën hetim vëllezërit Cala, kishin numra dhe celulare
16/08/2022 19:39

dy vëllezërit si të pandehur në gjykatën e kryeqytetit, si të akuzuar për futjen e sendeve të ndaluara. Tre telefonat celularë të zbuluar nga forcat operacionale të DAP sollën gjatë kësaj kohe një hetim të thelluar brenda 313, jo vetëm për lehtësinë si kishin depërtuar në qeli sendet e ndaluara por edhe për faktin që secili posedonte rrjete sociale si Instagram. Për vëllezërit Cala, të burgosur për megagrabitjen brenda areoportit të Rinasit prokuroria thekson se dimensionet e telefoneve që ata posedonin nuk janë futur nga familjarët e tyre. Dyshimet shtohen më tej në mbyllje të hetimeve, nga prokurorja se këto sende janë futur përmes punonjësve të policisë. Duke mos u shprehur as me mosfillim hetimesh, as me pushim dhe me as kërkesë per gjykim, në vazhdën e këtyre hetimeve prokuroria ka veçuar hetimet për shpërdorim detyre për oficerët e policisë së burgut 313, mbasi ende nuk ka siguruar prova ndonëse disa policë janë përgjuaer. hetimet për ta do të vijojnë Vëllezërit Cala kanë këmbëngulur në mbyllje te hetimeve se i gjetën telefonat në ambientet e përbashkëta të dusheve, të fshehura në një kuti shampoje. Për të zbuluar se me kë komunikonin policia shkencore thotë se dy vëllezërit komunikonin në greqisht . Kompanitë telefonike kanë kthyer përgjigjje se numrat u përkisnin dy qytetarëve

Top Channel/ Dita botërore e kafesë/ 1 tetori, dita ndërkombtares e pijes më të përdorur në botë
01/10 18:52
Top Channel/ Dita botërore e kafesë/ 1 tetori është shpallur dita ndërkombtares e pijes më të përdorur në botë
01/10 18:51
Top Channel/ Bie nga kati i katërt 13-vjeçarja në Sarandë, transportohet drejt Traumës në Tiranë
01/10 18:06
Top Channel/ Kreu i KOKSH vlerësohet në Olimpia, merr çmimin Laurel nga Komiteti Olimpik Europian
01/10 15:44
Top News-Kapet shtetasi rus në Shqipëri!/Ishte shpallur në kërkim nga Gjermania për trafik droge
01/10 15:38
Top Channel/ …por shirat nuk mjaftojne, sinoptikanët: Në tetor duhen edhe dy episode me rreshje
01/10 15:09
Top Channel/ Mbanin dhjetëra kilogramë kanabis në makinë dhe banesë, arrestohen katër persona
01/10 14:47
Top News-Një ditë në rrugën që ‘merr jetë’ njerëzish/Aksi Fushë Krujë-Lezhë, aty ku jetohet me frikë
01/10 13:38
Top News-6 orët e takimit me Hashim Thaçin në burg/Behgjet Pacolli në Hagë me një ‘ushtri’ shqiptare
01/10 13:36
Top Channel/ Sheshi “Skënderbej”. Debate për të vendosur edhe shtatore të Ismail Qemalit
01/10 12:37
Top Channel/ Durrës, arrestohet shtetasi rus i shumëkërkuar nga drejtësia gjermane për trafik droge
01/10 12:29
Top Channel/Lind “policia” e dritave, do fikin dritat në institucione. Rama: Masat shtyhen në nëntor
01/10 12:09
Top Channel/ Do shkëmbenin pakon me një kilogramë kokainë, arrestohen dy bashkëpunëtorët
01/10 11:45
Top News-I shpallur në kërkim prej dy vitesh!/Arrestohet 36 vjeçari, akuzohet për kultivim droge
01/10 11:31
Top News-Kthyen shtëpinë në fermë kanabisi!/Në pranga një person, në kërkim vëllai, nën hetim babai
01/10 11:30
Top News – 95 të vrarë në rrugë, dalin shifrat e 2022/Ja qarqet me numrin më të ulët të aksidenteve
01/10 09:26
Top News-Çifti i të moshuarve që vuan për një pikë uji/Ndërhyn Fiks Fare u zgjidh hallin në Mamurras
30/09 22:52
Top News-Atentati në Pukë, ‘kallauz’ në familje/Policia shoqëron vëllain dhe një të afërm
30/09 21:43
Top Channel/ Digjet banesa në Allkaj, shkaktohen vetëm dëme materiale
30/09 20:44
Top Channel/ Zhvishen “uniformat”/ Zbehet skandali, Prokuroria pushon akuzën për mashtrim
30/09 19:40