Top Channel/ “Më fal!” Enkeleida Kapedani lutet në seancë, KLGj nuk e përjashton nga drejtësia
17/01/2022 21:02

Rrjedhja e videove në Tik Tok u mbyll pas fjalës “më fal” që gjyqtarja e Elbasanit nuk hezitoi ta përsëriste disa herë, madje edhe kur KLGJ po shpallte vendimin ajo u shpreh: Kërkoj ndjesë për shqetësimet që kam sjellë. Por gjyqtarja Enkeleida Kapedani do të provoje për 6 muajt në vazhdim se çdo të thotë të paguhesh me rrogë minimale. Vendimi u dha pas kërkesës së Inspektoriatit të Lartë të Drejtësisë që pranoi marrëveshjen me magjistraten e cila do të vijojë karrierën e gjyqtares, pasi u vërtetua se Kapedani mësoi si të jetë e kujdesshme me jetën private, nga çështja qe ajo e konsideroi si eksperienca më e keqe e jetës së saj. Falja dhe reflektimi por edhe performanca në vendimet gjyqësore, e bindën KLGJ dhe ILD se Enkeleida Kapedani duhet të qëndrojë në drejtësi për t’u shprehur me verdikte. Inspektoriati deklaroi se për pranimin e marrëveshjes u vlëresua edhe pesha e përgjegjësisë nga Kapedani, pendesa e saj, një kërkesë dorëheqjeje si zëvendëskryetare e Gjykatës së Elbasanit dhe bashkëpunimi me ata që e hetuan dhe e proceduan.

TopNews-Shqipëria në OKB për sigurinë ushqimore/Miratohet rezoluta e KS thirrje për veprim humanitar
19/05 22:58
Top News-KiE, alarm për sigurinë në Shqipëri/Pika 15 për pastrimin e parave, korrupsion e armë
19/05 22:33
Top News-Foli në PE me fanelën kuqezi / Eurodeputeti në Zona Zero – E meritoni integrimin
19/05 21:30
Top Channel/ Aksident në Vlorë, mjeti del nga rruga dhe përmbyset
19/05 21:05
Top Channel/ “Askush s’duhet të jetë i uritur”! Fjalimi i ministres Xhaçka në Këshillin e Sigurimit
19/05 20:14
Top News-Askush nuk e di ku fshihet…!/Moisiu Habilaj i arratisur, Italia në sulm
19/05 20:03
Top News – Zjarr në një ndërtesë, zjarrfikësit në operacion shpëtimi mes tymit e flakëve
19/05 19:45
Top Channel/ “Luftë” grupeve kriminale, SPAK në kërkim 32 personazhe të krimit në katër qytete
19/05 19:41
Top Channel/ “Leka Zogu President”, grupi i Alibeajt nxjerr emrat e parë
19/05 19:39
Top Channel/ Berisha, një vit non-grata/ Vendimi u shpall nga sekretari Blinken më 19 maj 2021
19/05 19:36
Top Channel/ Zjarr në ish-zyrat e PD-së në Fier, vështirësi për shuarjen e flakëve
19/05 19:24
Top News-Oficeri që dekonspironte operacionet…!/Doli në përgjimet e SPAK, përfundoi në pranga
19/05 18:59
Top News – 519 eurodeputetë ‘pro’ Shqipërisë në BE / Edhe Maqedonia e Veriut ka plotësuar kushtet
19/05 18:25
Top News-Ekzekutimet e bujshme të Talo Çelës / Dëshmia e Dumanit që po zbardh serialin e vrasjeve
19/05 18:17
Top News-4 viktima nga aksidentet në vetëm pak orë / Dy në Kukës, një në Lezhë dhe tjetri në Fier
19/05 18:03
Top News – Letra anonime e të huajve për prokurorët/Si dhe pse u mbyll dosja për 3 anëtarët e KLP
19/05 16:47
Top News – Leku fiton pikë në kohë ‘lufte’/Lë pas të gjitha valutat e tjera kryesore
19/05 16:45
Top Channel/Pishinat te Liqeni i rikthehen qytetit,Veliaj:Do bëhen hapësira për sportistët e fëmijët
19/05 16:05
Top News- Hartat shqiptare njihen botërisht/ Shqipëria anëtarësohet në Organizatën e Hidrografisë
19/05 15:48
Top Channel/ Tiranë, Bashkia merr pishinat/ Kompleksi do transformohet për sportistë dhe fëmijë
19/05 15:35