Top Channel/ ”Mbuluat sulmin e hakerave”, ministria maqedonase mohon akuzat!
27/09/2022 15:09

Ministria maqedonase e Bujqësisë e Maqedonisë e pranoi se në 12 shtator është sulmuar nga grupi i hakerave BlackByte, i njohur më parë për sulmin ndaj infrastrukturës dhe disa agjencive kryesore amerikane. Pohimi i saj erdhi pasi kreu i komitetit të bujqësisë në partinë kryesore opozitare VMRO DPMNE, Cvetan Tripunoski, e akuzoi dy ditë më parë këtë institucion se kishte tentuar ta kalonte në heshtje sulmin me virusin ransomëare.

Top News – Serbia po përgatitej për konflikt!/ Lajçak zbulon tensionet para paktit për targat!
01/12 22:30
Top Channel/ Vuçiç i tërbuar me BE-në, bojkoton “6 dhjetorin”: Nuk shkoj në Tiranë!
01/12 21:53
Top News – Serbia bojkoton samitin e BE!/ Vuçiç anulon pjesëmarrjen, zbulon arsyen
01/12 21:49
Top News – U shtir si vajzë në ‘Messenger’/ Shqiptari i zhvat 18 mijë euro shtetasit italian
01/12 21:30
Top News – Gabriel Escobar, dhe njëherë për Kosovën/Pa asociacionin, cikël i vazhdueshëm krize!
01/12 20:07
Top News – Aksident ajror në Turqi, dy të vdekur/ Nuk dihen ende shkaqet, nisin hetimet
01/12 18:39
Top News – Njeriu i Putin në krye të shërbimit sekret serb/ Kush është Vulin, lidhjet me Moskën
01/12 17:51
Top Channel/ Vrasësi në arrati! Sokol Halili vrau ish-bashkëshorten shtatzënë me urdhër mbrojtjeje
01/12 15:33
Top Channel/ Aktivitet i shtuar sizmik. Sizmologët në Greqi të shqetësuar pas rënies së dy tërmeteve
01/12 12:31
Top Channel/ Festat e nëntorit, Ministri i Jashtëm i Greqisë uron popullin shqiptar
30/11 21:35
Top News – Meloni dhe Erdogan, mendime të njëjta/ Italia dhe Turqia, çfarë i bashkon dy liderët
30/11 21:32
Top Channel/ Maqedonia e Veriut ul çmimet e ushqimeve, buka ulet deri në 13 përqind
30/11 14:50
Top News – Qëllimet djallëzore të Serbisë… /’Krijon krizë që të mos flitet për marrëveshje finale’
30/11 14:36
Top Channel/ Festohet pavarësia dhe në Greqi! Me muzikë shqiptare, marrin pjesë dhe deputetë grek
30/11 12:26
Top Channel/ Festë kuq e zi dhe në Greqi ! Me muzikë shqiptare, festojnë dhe deputetë grek
29/11 22:57
Top News – Pacienti vret mjekun kardiolog/ Mister, arsyeja e ngjarjes së rëndë në Itali
29/11 21:40
Top Channel/ Organizimet për festat e nëntorit nuk mungojnë as nga emigrantët shqiptarë në Greqi
29/11 21:40
Top Channel/ Presidenti gjerman në Shkup: Nuk njeh Brukselin si autor të marrëveshjes Kosovë-Serbi!
29/11 20:57
Top Channel/ Pavarësia festohet dhe në Greqi! Në Selanik, shqiptarë dhe grekë festuan bashkë
29/11 20:20
Top News – Në dhjetor dorëzohet aplikimi në BE / Albin Kurti konfirmon afatin për gazetën gjermane
29/11 14:14