Top Channel/ Mblidhen 392 mln euro më shumë, të ardhurat u rritën në 7 muajt e parë të këtij viti
16/08/2021 19:28

Përshpejtimi i aktivitetit ekonomik ka rritur ndjeshëm të ardhurat buxhetore. Sipas të dhënave të ministrisë së financave në 7-mujorin e parë të vitit kanë hyrë në buxhet 281.4 miliardë lekë, rreth 47.7 miliardë lekë më shumë se kundrejt të njëjtës periudhë të një vitit më pare (392.3 mln euro më shumë), duke sinjalizuar një rimëkëmbje të shpejtë të ekonomisë pas goditjes që mori një vit më parë si pasojë e krizës.

Top Channel/ Rama në Eparkinë Arbëreshe të Ungrës: Arbëreshët kanë ruajtur identitetin në shekuj
03/06 18:53
Top News – Rama mesazh Kurtit dhe Vuçiç/ ‘Zgjidhin konfliktin para se të merren masa’
03/06 18:14
Top News – Sherri banal gati kthehet në tragjedi/ Dy të plagosur me thikë në Sarandë
03/06 18:14
Top News- Kryeministri viziton arbëreshët/ Pritet nga zyrtarët e lartë dhe banorët e zonës
03/06 18:12
Top News – Tragjedi në familjen shqiptare/ Vritet i riu në Itali, i dyshuar vëllai 18-vjeçar
03/06 18:11
Top News- Shqiptarët dorëzojnë pasaportat/ Shqetësues shifrat e lënies së shtetësisë
03/06 15:48
Top News – ‘Tkurret’ popullsia në Shqipëri/ Në Janar 31 mijë banorë më pak se një vit më parë
03/06 15:42
Top Channel/ Rradhimë, në mes të ditës, fadroma hedh inerte në det
03/06 15:40
Top News – Shpejtësi deri në 230 km në orë/ Mbi 2000 gjoba, pezullohen 120 patenta
03/06 15:39
Top News – Tekat’ e SPAK-ut me biznesin / Të njëjtat akuza, dy qëndrime të ndryshme
03/06 15:39
Top Channel/ Plazh në Durrës! Moti i vranët nuk pengon pushuesit
03/06 15:24
Top Channel/ Rreziku nga karkaleci! Në fshatrat e Selenicës, fermerët kërkojnë ndihmë
03/06 15:19
Top Channel/ Në dilemë për grurin! Bujqit e Semanit: Prodhimi i mbarë, por jo çmimi
03/06 15:17
Top Channel/ Akuza për korrupsion në shëndetësi, SPAK: Duro mori 330 mijë lekë për një tender
03/06 15:13
Top Channel/ Ndërhyrjet nga jashtë, Balla: “Të ngrihet Komision i Posaçëm, jo dezinformimit”!
03/06 15:12
Top News – Florinj, kokainë dhe para kontrabandë!/ Kapet në Portin e Durrësit 41-vjeçari
03/06 15:08
Top Channel/ Postierja që vodhi 3 mln euro! Arrestohet pronarja e postës private në Korçë
03/06 14:48
Top News – Ervis Martinaj kërkon pasuritë/ Familjarët i drejtohen Gjykatës së Lartë për zhbllokimin
03/06 14:10
Top News – Arrestimi i Sekretares së Ministrisë/Reagon SPAK- I gjetëm në zyrë 330 mijë lekë
03/06 14:08
Top News – Shkatërrohen serra e parcela me kanabis/ Policia operacion antidrogë në veri të vendit
03/06 13:10