Top Channel/ Manastirliu në Spitalin Memorial Fier: Shtojmë shërbime të reja të specializuara
28/01/2022 17:33

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu ka inspektuar ditën e sotme Spitalin Memorial të Fierit, për zgjerimin e shërbimeve shëndetësore të nivelit terciar, duke e kthyer këtë spital një pikë referimi në sistemin shëndetësor publik. Manastirliu deklaroi se në 6-mujorin e parë të 2022, synohet që të integrohet shërbimi i hemodinamikës 24 orë për rajonin e jugut dhe shërbime të tjera të reja për qytetarët. “Janë 17 shërbime mjekësore që aktualisht funksionojnë dhe objektivi ynë është të shtrihemi edhe në shërbime të tjera të reja. Shërbimi okulistik, shërbimi i ortopedisë që duhet zhvilluar dhe gjithashtu edhe hemodinamika 24 orë, janë objektivat e afërt që ne duam të realizojmë brenda 6 mujorit të parë të këtij viti”, tha Manastirliu. Aktualisht stafi i Spitalit Memorial të Fierit është zgjeruar me 34 infermierë të rinj të punësuar nga portali “Infermierë për Shqipërinë”, ndërsa janë mbi 100 mjekë turq që kanë ofruar shërbim në këtë spital gjatë 8 muajve të funksionomit të tij. Ministrja Manastirliu bëri me dije se edhe numrin e mjekëve dhe infermierëve të punësuar në sistemin shëndetësor gjatë 2021.

Top News-Shtetrrethim, apo jo në Tiranë në 25 Maj! / Policia, me supermasa për tifozeritë në stadium
21/05 14:31
Top Channel/ Finalja e Conference League, Drejtori i Policisë së Shtetit: Mos përhapim panik
21/05 14:23
Top News – 1400 libra muzikorë nga 55 kompozitorë / Mbërrijnë në Shqipëri, dhuratë nga Gjermania
21/05 14:02
Top Channel/ Gjyqi për Nuredin Dumanin/ Masa e arrestit ju dha ndërsa ndodhej I shtruar në spital
21/05 12:51
Top Channel/ Siguria e finales, policia po harton masat. Rrugët do bllokohen, edhe hyrja në Tiranë
21/05 12:49
Top Channel/ Porti i ri i mallrave/ Prezantohet ideja e projektit që lidh Durrësin me Prishtinën
21/05 12:34
Top News-Vidhnin automjete me çelsa të klonuar/Grupi kriminal i shiste në Fushë Krujë e Mamurras
21/05 12:14
Top Channel/ Transport emigrantësh me “Range Rover”, bie në pranga 32-vjeçari
21/05 11:21
Top Channel/Bënin kërdinë me çelësa të klonuar, cilët janë tre skifterët, ranë në prangat e policisë
21/05 11:19
Top News-Milionat e tifozëve të huaj në Tiranë/Forcohet leku në prag të finales së Conference League
21/05 11:00
Top News-Makina luksoze me 6 emigrantë/Arrestohet 32-vjeçari, i transportonte kundrejt fitimit
21/05 10:51
Top Channel/ Veliaj: Në 25 dilni pa makinë/ Kryebashkiaku tregon aktivitetet për ditën e finales
21/05 09:58
Top Channel/ Tre të “fortë” izolohen në 41 biss/ Viktor Ymeri dhe vëllezërit Klemend dhe Eldi Çala
21/05 09:42
Top News-A u dekonspirua ‘Plumbi i Artë’ / Nisin hetimet për policët që njoftuan kriminelët
20/05 21:53
Top News-3 koka krimi në regjimin e fortë të burgut/Manja firmos urdhrin që i izolon për një vit
20/05 20:08
Top Channel/ Aksident me vdekje në Fier, trupi përfundon në kanalin anash rrugës
20/05 20:08
Top Channel/ Dita e jetimëve/ Historia e meritës e rritur jetime
20/05 20:00
Top Channel/ Lija e majmunit/ Ja shenjat. Të mbrojtur më shumë të vaksinuarit nga lija
20/05 19:59
Top News-Aksident me vdekje në Fier / Makina përplas motorin, përfundojnë në kanal
20/05 19:56
Top Channel/ Taksohen të vetëpunësuarit, diskutimet te Financat
20/05 19:51