Top Channel/ Kthehen në punë të pavaksinuarit/ Greqi, qeveria i jep edhe rrogën për muajt pa punë
03/01/2023 20:01

Ishte 31 gusht i vitit 2021 kur qeveria greke paralajmëronte se nga 1 shtatori gjithë punonjësit e shëndetsisë në spitalet publike do të pezulloheshin nga puna në se nuk do të vaksinoheshin kundër koronavirusit gjatë periudhës së pandemisë. Për muaj të tërë kanë pasuar protesta të gati 7000 mjekëve, infermierëve dhe punonjësve të administratës në këto spitale të cilët nuk pranonin të vaksinoheshin. Megjithëse sektori i shëndetsisë përballonte mungesa të mëdha në personel në valët e ndryshme të fundit të pandemisë dhe Greqia ishte një nga vendet me numër të lartë vdekjesh, mbi 34500, përsëri qeveria i qëndroi stoike vendimit të saj.

Top News – Vendosja e armëve bërthamore në Bjellorusi/ Kina kundër Rusisë- Të fokusohemi te paqja!
27/03 17:47
Top News – Presidenti vs kryeministrit: Thirri mendjes! Izraeli në kaos, Netanjahu të ndalë reformat
27/03 16:21
Top News – NATO dhe Kievi në shënjestër / Putin i godet për 2 min, raketat Iskander në Bjellorusi
27/03 16:06
Top News – Përse luftohet për Bakhmutin… / Ukraina: Kontrolli i qytetit, ‘nevojë ushtarake’
27/03 15:35
Top News – Rusia, torpedo bërthamore në Paqësor / Putin nuk njeh kufi, gjithçka gati vitin tjetër
27/03 15:33
Top News – Shpikja më e madhe në dekada, Bill Gates vlerëson inteligjencën artificiale
27/03 15:31
Top Channel/ Jepet alarmi: Po rritet varësia e fëmijëve ndaj internetit, më shumë se para pandemisë
27/03 15:29
Top News – Polonia- NATO të qëndrojë e qetë!/ Rusia, armë bërthamorë në Bjellorusi
27/03 15:06
Top News – Polonia në kërkim të spiunëve rusë!/ Varshava përballë agjentëve të Kremlinit
27/03 14:38
Top News – ‘Pasardhësi’ i Putinit akuzon NATO!/ Perëndimi, palë në konfliktin në Ukrainë
27/03 13:58
Top Channel/ Pas SHBA-së, BE: Borrell paralajmëron nga “rreziku” i Kinës!
27/03 13:57
Top Channel/ SHBA këtë vit hyn në recession, ekonomistët: “Çmendet” inflacioni, “zhyten” biznesmet!
27/03 13:32
Top News – Putin më ‘i vogël’ e më i vetmuar! Si Gaddafi i Libisë dhe al-Bashiri i Sudanit
27/03 12:29
Top News – Tornadoja vrasëse ishte vetëm fillimi… / Paralajmërime për më shumë stuhi në Misisipi
27/03 12:24
Top News – Gjermania, e paralizuar këtë të hënë / Ndalen autobusët, trenat, avionët dhe tragetet
27/03 11:56
Top News – Një vit ‘i zymtë’ për SHBA… / Ekonomistët presin recesion, inflacioni mbi 4 për qind
27/03 11:54
Top News – Armët bërthamore jashtë Rusisë / Ukraina kërkon takim urgjent të OKB-së
27/03 11:53
Top News -‘Kamikaz’ ukrainas 200 km larg Moskës / Ushtria ruse rrëzon dronin, tre persona të lënduar
27/03 11:50
Top News – NATO i vendos ‘kufirin’ Putinit! Retorikë e rrezikshme bërthmore, ‘mos guxo…’
27/03 11:46
Top Channel/ Pas Francës, Gjermania: Grevat paralizojnë transportin publik dhe fluturimet!
27/03 11:14