Top Channel/ Kosova godet Rusinë e Bjellorusinë: Masa të reja më të rrepta, ne në krah të SHBA!
16/05/2022 15:16

Qeveria e Kosovës shtoi sot listën e sanksioneve kundër Rusisë, në përputhje me masat e marra nga Shtetet e Bashkuara dhe Bashkimi Europian ndaj Moskës që prej fillimit të agresionit të saj kundër Ukrainës në 24 shkurt. Zëvendësministri i Punëve të Jashtme dhe Diasporës në Kosovë, Kreshnik Ahmeti, pohoi në mbledhjen e ekzekutivit se Kosova është rreshtuar krah politikave të SHBA-së dhe BE-së për sanksionet.

Top Channel/ Kosova vendos sanksione të reja ndaj Rusisë
04/07 18:57
Top News- Kosova sanksione shtesë Rusisë / Nga ngrirja e aseteve tek bllokimi i eksporteve!
04/07 18:25
Top News – Kosova, pa viza në BE në vjeshtë / Finlanda optimiste për liberalizimin, çështje muajsh
04/07 12:22
Top News-Kosovë-Shqipëri, pa kufi!/Kalimi pa asnjë kontroll, do të vijojë gjithë vitin
03/07 17:49
Top Channel/ “Të hiqen vizat”/ Të rinjtë protestojnë para zyrës së BE në Kosovë
01/07 15:35
Top News – BE i jep të drejtë Kosovës / Prishtina ka të drejtë t’i heqë targat ‘KM’
01/07 12:35
Top Channel/ “Harta në burg”!Protesta në Kosovë pranë zyrave të BE-së për mos liberalizimin e vizave
01/07 11:26
Top Channel/ Kosova vendos reciprocitet, Lajçak: nuk duhet të lejojmë të ndodhë një krizë
30/06 15:39
Top Channel/ Kosova, reciprocitet me Serbinë. Rregullat e reja për pashaportat dhe targa serbe
30/06 13:12
Top Channel/ Kosova reciprocitet me Serbinë, rregullat për personat me pasaporta dhe targa serbe
29/06 19:50
Top Channel/ Restoranti në Kosovë që u ndalon hyrjen qytetarëve të BE
29/06 17:39
Top Channel/ Takim i ri Kurti-Vuçiç/ I dërguari i posaçëm i BE: Mund të zhvillohet në korrik
29/06 15:40
Top Channel/ Dicka ndryshe këtë radhë? Lajcak, optimist për takimin e ri Kurti-Vucic!
29/06 14:48
Top Channel/ Takim i ri Kurti-Vuçiç/ I dërguari i posaçëm i BE: Mund të zhvillohet në korrik
29/06 13:04
Top News- Kush e po mban peng Kosovën! / Zbulohen përplasjet në Bruksel për heqjen e vizave
28/06 21:29
Top Channel/ Festa serbe me simbolet e luftës/Policia e Kosovës zhvesh serbët me sloganet provokuese
28/06 19:40
Top Channel/ KE “rrëzon” Varhelyin: S`ka udhërrëfyes shtesë për Kosovën për vizat!
28/06 19:33
Top News-‘E njoh Vuçiçin më mirë se Rama!’/Kurti zbulon pse nuk bëhet pjesë e Ballkanit të Hapur
28/06 17:54
Top News- Qindra serbë nxisin tensione në Kosovë/Provokojnë me flamuj rusë e pankarta anti-shqiptare
28/06 17:51
Top Channel/ Tension në kufijtë e Kosovës, serbët tentojnë të futen me simbole nacionaliste
28/06 15:27