Top Channel/Kosova “bllokon” rusët: Këtu kaloni vetëm me vizë, përfshirë diplomatët!
01/10/2022 14:20

Të gjithë shtetasit rusë, përfshirë ata me pasaporta diplomatike, të cilët duan të hyjnë, kalojnë tranzsit apo qëndrojnë në Kosovë, duhet të pajisen me vizë. Vendimi u mor në mbledhjen e qeverisë në Prishtinë, pak pasi Rusia aneksoi katër territore të Ukrainës.

Top News – 12 kandidatë për zgjedhjet në Veri të Kosovës/ Certifikimi pas tërheqjes së listës serbe
28/11 18:52
Top Channel/ Festa e Pavarësisë në Prishtinë/ Qytetet janë mbushur me flamujt kombëtarë
28/11 15:53
Top Channel/ Të ndarë, por të pashkëputur! Ekspozita për Ditën e Flamurit hapet në Prekaz
28/11 12:49
Top Channel/ “Të ndarë, por të pashkëputur”, ekspozita e arkivit shtetëror shqiptar dhe kosovar
28/11 09:47
Top Channel / Bojkoti i drejtësisë në Kosovë/Anulohen 300 seanca sepse iu ulën rrogat gjyqtarëve
27/11 12:50
Top Channel/ Kurti: Serbia, 48 baza përgjatë kufirit me Kosovën, ka aspirata territoriale!
26/11 12:16
Top Channel/ Skadoi afati i regjistrimit, Lista Serbe bojkoton zgjedhjet në veri të Kosovës!
26/11 11:48
Top News – Pas largimit të Listës Serbe/ Gjashtë subjekte aplikuan për zgjedhjet në veri
25/11 21:51
Top Channel/ Vret gruan me sëpatë/ Kosovë, 70 -vjeçari u vetëdorëzua në polici
25/11 15:31
Top News – Burri vret gruan, krim horror në Prishtinë/ Autori 70 vjeç dyshohet me probleme mendore
25/11 15:12
Top Channel/ Lirohen infermieret abuzuese! Rrahën të moshuarën në një azil në Pejë
25/11 12:47
Top Channel/ Vret gruan me sëpatë! Në Kosovë, 70 -vjeçari u vetëdorëzua në polici
25/11 12:38
Top News – Festohet 28 nëntori në Prishtinë / Të gjithë në pritjen e ambasadës së Shqipërisë
25/11 12:02
Top Channel/ Kosovë, burri vret gruan me sëpatë dhe më pas vetëdorëzohet në polici
25/11 11:47
Top Channel/ Kosovë-Serbi, marrëveshje për targat! Të dy palët i lënë hapësirë planit franko-gjerman
24/11 15:24
Top Channel/ Lista Serbe “sfidon” Prishtinën: Targat KM do të mbeten në përdorim!
24/11 15:08
Top Channel/ Arrihet marrëveshja për targat, nuk ka më gjoba dhe simbole të serbisë në automjete
24/11 12:25
Top Channel/ Kosova dhe Serbia arrijnë marrëveshje për targat
23/11 23:53
Top Channel/ Zgjidhje për targat? Lajçak ul në tavolinë Kryenegociatorët e Kosovës dhe Serbisë
23/11 19:32
Top News- Kurti u ul pagat gjyqtarëve dhe prokurorëve/Reagime të forta pas vendimit të qeverisë
23/11 18:40