Top Channel/ Kamionisti i luftës/ Mes bombave dërgoi kripë dhe mori fara luledielli në Ukrainë
13/08/2022 20:24

“Kam rreth 5 vite që punoj si shofer kamioni dhe është hera e parë që unë isha në një vend lufte.” Julian Koseni, nga qyteti i Peqinit, prej 5 vitesh punon si shofer kamioni. Në këto 5 vite 27-vjeçari ka eksportuar mallra të ndryshme në të gjithë Europën. Në muajin qershor atij iu kërkua të shkonte në vendin e luftës, në Ukrainë. “Kur më mer administratori i firmës në telefon e më thotë: Je gati të bësh një transport për në Ukrainë. i kamë thënë që do shkoj”, tha Juliani. Por ky vendim nuk u mirëprit nga familjarët e 30 vjeçarit. ” Prindërve u thashë pasi i dhashë fjalën eprorit. Shumë shumë mirë nuk është se e pritën. Për të më thënë më thanë jo. ” Kërkesa ishte e thjeshtë, Juliani në Ukrainë duhet të dorëzonte kripën e Vlorës dhe të merte farat e lulediellit të Ukrainës. Juliani thotë se sa më shumë afrohej drejt Ukrainës, aq më tepër shtohej pasiguria. “Si shërbim deri në Ukrainë më zgjati 15 ditë. Në momentin e hyrjes në kufi kemi pas kontrolle të imtësishme nga ushtria. Qyteti i parë ishte në Cemvisiti, aty do të bëja shkarkimin e mallit. Si fillim nuk mu duk sikur kishte shumë problem, por sa më shumë afroheshe aq më shumë ndjehej frika”, tha ai.

Top Channel/ Bie nga kati i katërt 13-vjeçarja në Sarandë, transportohet drejt Traumës në Tiranë
01/10 18:06
Top Channel/ Kreu i KOKSH vlerësohet në Olimpia, merr çmimin Laurel nga Komiteti Olimpik Europian
01/10 15:44
Top News-Kapet shtetasi rus në Shqipëri!/Ishte shpallur në kërkim nga Gjermania për trafik droge
01/10 15:38
Top Channel/ …por shirat nuk mjaftojne, sinoptikanët: Në tetor duhen edhe dy episode me rreshje
01/10 15:09
Top Channel/ Mbanin dhjetëra kilogramë kanabis në makinë dhe banesë, arrestohen katër persona
01/10 14:47
Top News-Një ditë në rrugën që ‘merr jetë’ njerëzish/Aksi Fushë Krujë-Lezhë, aty ku jetohet me frikë
01/10 13:38
Top News-6 orët e takimit me Hashim Thaçin në burg/Behgjet Pacolli në Hagë me një ‘ushtri’ shqiptare
01/10 13:36
Top Channel/ Sheshi “Skënderbej”. Debate për të vendosur edhe shtatore të Ismail Qemalit
01/10 12:37
Top Channel/ Durrës, arrestohet shtetasi rus i shumëkërkuar nga drejtësia gjermane për trafik droge
01/10 12:29
Top Channel/Lind “policia” e dritave, do fikin dritat në institucione. Rama: Masat shtyhen në nëntor
01/10 12:09
Top Channel/ Do shkëmbenin pakon me një kilogramë kokainë, arrestohen dy bashkëpunëtorët
01/10 11:45
Top News-I shpallur në kërkim prej dy vitesh!/Arrestohet 36 vjeçari, akuzohet për kultivim droge
01/10 11:31
Top News-Kthyen shtëpinë në fermë kanabisi!/Në pranga një person, në kërkim vëllai, nën hetim babai
01/10 11:30
Top News – 95 të vrarë në rrugë, dalin shifrat e 2022/Ja qarqet me numrin më të ulët të aksidenteve
01/10 09:26
Top News-Çifti i të moshuarve që vuan për një pikë uji/Ndërhyn Fiks Fare u zgjidh hallin në Mamurras
30/09 22:52
Top News-Atentati në Pukë, ‘kallauz’ në familje/Policia shoqëron vëllain dhe një të afërm
30/09 21:43
Top Channel/ Digjet banesa në Allkaj, shkaktohen vetëm dëme materiale
30/09 20:44
Top Channel/ Zhvishen “uniformat”/ Zbehet skandali, Prokuroria pushon akuzën për mashtrim
30/09 19:40
Top News-Pacolli flet pas takimit me Thaçin në Hagë/ ‘Ish-krerët e UÇK po vuajnë një gjë të gabuar’
30/09 19:31
Top News- Shqipëria e palëkundur, kundër Rusisë!/Nuk njeh aneksimin e 4 rajoneve nga Putin
30/09 18:45