Top Channel/ Izraeli redukton zonat e peshkimit në Gaza pas lëshimit të balonave zjarrvënëse
26/07/2021 22:26

Izraeli ka reduktuar zonën e peshkimit për palestinezët në Gaza nga 12 milje detare në 6, në kundërpërgjigje të tullumbaceve zjarrvënëse të lëshuara drejt tij nga Palestina. Mjetet kishin shkaktuar disa zjarre brenda shtetit hebre por jo të plagosur.

Top News – Çajnë përmes xhunglës… / Emigrantët haitianë kërkojnë ‘ëndrrën amerikane’
26/09 12:31
Top News – Yjet, 24 orë koncert live / Kundër varfërisë dhe ndryshimeve të klimës
26/09 12:23
Top Channel/ Vaksinat shtesë, fitime marramendëse prej miliarda USD për kompanitë prodhuese
26/09 12:18
Top News – Magji dhe ngjyra… / Festivali Ndërkombëtar i Tangos, fiton çifti argjentinas
26/09 12:03
Top Channel/Treni del nga shinat, tre të vdekur e shumë të plagosur në SHBA
26/09 11:59
Top News – Të rrisësh një piton në shtëpi / Mjeshtrat sauditë bëjnë edhe më shumë se kaq…
26/09 11:56
Top News – Shtëpitë e printuara në 3D / Zgjidhja për krizën e strehimit në Kaliforni
26/09 11:55
Top Channel/ Gjermania në ankth, sot zgjedhjet: Kush do të pasojë Angela Merkelin?
26/09 11:17
Top Channel/ “Të bashkëpunojmë kundër armiqve”, Mitsotakis flet në OKB për marrëdhëniet me Turqinë
26/09 10:58
Top Channel/ Flota e apokalipsit të filmit legjendar “Road Fury” del në shitje në Australi
25/09 21:49
Top Channel/ Palestinezët mblidhen në funeralin e të riut të vrarë nga ushtria izraelite
25/09 21:48
Top Channel/ Shefja e Huawei mbërrin në Kinë pas marrëveshjes me SHBA
25/09 21:48
Top Channel/ Gjermania voton të dielën/Socialdemokratët janë në avantazh, por nuk bëjnë dot shumicën
25/09 19:23
Top Channel/ Referendum në Zvicër, a do lejohen martesat e së njëjtës gjini?
25/09 19:13
Top Channel/ Makinë bombë, pallatit presidencial/ Somali, shpërthimi vret rojet dhe kalimtarët
25/09 19:11
Top Channel/ Vullkani Cumbre Vieja vijon të frikësojë, evakuohen më shumë njerëz
25/09 19:09
Top Channel/Talebanët, varje në litar/4 persona varen në shesh të Heratit me akuzën se janë rrëmbyes
25/09 19:07
Top News – Po bëhet më i ‘aftë’/ Covidi po përhapet nëpërmjet ajrit
25/09 18:31
Top News – Sulm me bombë në Afganistan/ Goditet një bazë e talibanëve, plagosen edhe civilë
25/09 17:17
Top News – Samiti i Shtëpisë së Bardhë/ Biden pret liderët e Japonisë, Indisë dhe Australisë
25/09 17:16