Top Channel/ Irani teston mbrojtjen raketore pas paralajmërimeve për programin bërthamor
13/10/2021 22:40

Ushtria iranaine ka publikuar pamjet e manovrave të fundit ushtarake në vend, me testimet e sistemeve mbrojtëse anti-raketë. Zhvillimi vjen pasi SHBA dhe Izraeli kanë paralajmëruar vendin për programin e tij bërthamor. Ushtria tha se kishte testuar me sukses sistemet anti-ajrore e anti-raketore, në manovrat në shkretëtirat qendrore të vendit. "Sistemet ajrore të vendit janë plotësisht të përgatitura për të mbrojtur isntalacionet vitale të vendit, me anë të një sistemi të përbërë prej disa shtresash filtruese," tha Gjeneral Amir-Kader Rahimzadeh. Manovrat e nisura dje kombinonin sistemet raketore vendase "Maxhid" e "Dezful" për shkatërrimin e raketave në ardhje. Rrjeti shgtetëror vendas IRNA tha se radarë e sisteme elektronike mbikqyrjeje ishin dislokuar në operacionet stërvitore.

Top Channel/ “Bota serbe” nervozon rajonin”:“Duan të jetë Vuçiç lideri i të gjithëve”!
21/10 16:00
Top Channel/Më shumë raste se Franca, Gjermania e Italia bashkë: Britania kthehet në darën e virusit
21/10 15:47
Top News-‘Tango e fundit’ e Merkel/Duhet të ‘shpëtojë’ edhe njëherë BE përpara largimit
21/10 15:40
Top Channel/Shkulen çatitë e shtëpisë, pemët fluturojnë në ajër: Apokalipsi “i erës” godet Europën!
21/10 15:34
Top News – Shpërthen gazi në restorant / Pamjet dramatike, tre viktima e dhjetëra të lënduar
21/10 15:25
Top News – ‘Na trajtojnë si kafshë…’ / Refugjatët përballë dhunës policore në kufijtë e BE
21/10 15:17
Top News – Fishekzjarre dhe paradë… / Hapet në mënyrë madhështore ‘Sezoni i Riadit’
21/10 15:16
Top News – Aksionet e Alibaba në qiell / Pasi Jack Ma u pa në udhëtim në Evropë
21/10 15:07
Top News – Gjueti thesari në Groenlandë / Kërkohen diamantë, De Beers nis eksplorimin nën det
21/10 15:03
Top News – Për herë të parë në hapësirë / Koreja e Jugut lëshon raketën e saj
21/10 14:54
Top News – 175 thasë me kartmonedha / Gjenden nën rrënojat e bankës në Mosul
21/10 14:51
Top News- Thriller spiunazhi…/Turqia arreston 15 agjente të Mossadit
21/10 14:43
Top News- SHBA mesazh Rusisë/Do të mbrojmë krahun lindor të NATO-s
21/10 14:05
Top Channel/ A e humbi BE-ja Ballkanin Perëndimor? Ekspertët: “Anëtarësimi, “Thembra e Akilit”!
21/10 14:04
Top Channel/ NATO, me master plan të ri: Përgatitje për sulm në shumë fronte nga Rusia!
21/10 14:03
Top News- ‘T’i hiqen fondet për emigrantët’/Në Bruksel shpërthejnë thirrjet kundër Greqisë
21/10 13:31
Top News – Ja si talebanët rrahin gazetarët / Nuk i lejuan të mbulonin protestën e grave
21/10 13:30
Top Channel/ Plani i fshehtë “B” për Ballkanin, çfarë po përgatit SHBA!
21/10 12:44
Top News – Stuhi ere në Evropën Perëndimore / Dëme e të lënduar, Franca e Gjermania në alarm
21/10 12:39
Top News- Vdekjet e larta nga Covid-19/Presidenti akuzohet për krime kundër njerëzimit
21/10 12:36