Top Channel/ I riu që ktheu motrat në narkomane, në kërkim 40-vjeçari! I lidhur me të dyja
25/03/2023 19:59

Një 40 vjeçar nga kryeqyteti është vendosur nën hetim për shpërndarje droge, mbasi një përdoruese kërkoi ndërhyrjen e policisë dhe e denoncoi se ai po i mbante peng të motrën. Ilirjan Kazuni po hetohet në mungesë sipas një mase të shpallur nga gjykata e Tiranës e cila ka bindjen se i dyshuari që e kishte të dashur denoncuesen e ktheu në përdoruese. Por më pas ai krijoi lidhje intime edhe me motrën e saj, me të cilin nisi fshehtas bashkëjetesën duke i ofruar edhe asaj kokainë Prokuroria thotë në fashikull se rasti i shtëpisë së kokainës u zbulua nga një incident xhelozie midis dy motrave. Më e madhja e bindur për tradhtinë kontrolloi befasisht banesën dhe zbuloi se kishte pasur të drejtë për tradhtinë e po ashtu u ballafaqua dhe me një të vërtetë tjetër të hidhur, edhe motra e vogël ishte kthyer në përdoruese. prokurorja e çështjes Rovena Zoto në shkresat që disponon TCH shpjegon se vajza me emrin Erjona nisi bashkëjetesën me shpërndarësin e po ashtu edhe kokainën. I dashuri ma ka siguruar disa herë kokainën dhe nuk e kam kallëzuar mbasi kisha marrëdhënie me të shprehet e reja në polici. Një muaj para ngjarjes e reja u nda prej 40-vjeçarit dhe sakaq kishte dyshime që ai kishte nisur raport me motrën e saj të vogël. Këtë të fundit e gjeti në një apartament te marrë me qira nga çifti. Kur e pashë motra ishte në gjendje të droguar thotë në polici denoncuesja. por e zhgënjyer prej të dyve ajo këmbëngul në dëshmi se shpërndarësi e mbante forcërisht në banesë. megjithatë ky version nuk u vërtetua nga policia që mori në pyetje edhe motrën tjetër. Gjatë kontrolleve në këtë banesë që gjendet në rrugën ‘Gjon Muzaka’ policia thotë se lëndë narkotike kanabis e kokainë, peshorja elektronike si dhe sendet që përdoren për ambalazhimin e dozave i përkasin Kazunit dhe për këtë arsye ai u referua vetëm për shpërndarje dhe jo për pengmarrje Përpos këqyrjes së vendngjarjes prokuroria ka administruar rrëfimet e të dyja motrave, që të dyja tanimë përdoruese. Përdorimi i drogës pranohet tanimë që është një problem në kryeqytet. Zyrtarisht policia deklaron për TCH se çdo muaj në sallën operative administrohen 70 deri në 80 telefonata nga qytetarë rastësore që konstatojnë përdorim droge në ambiente publike apo pranë shtëpive të tyre.

Top Channel/ Autor i 7 vjedhjeve, arrestohet 31-vjeçari në Tiranë
06/06 15:54
Top Channel/ Me shpejtësi skëterrë në unazën lindore Farkë-TEG, policia “djeg” 9 shoferë
06/06 15:24
Top Channel/ Hetimi i SPAK tek Shëndetësia! Prokurorët pyesin edhe shefen e ISHP Silva Bino
06/06 15:15
Top News – Turi i falënderimit në Baldushk e Petrelë/ Veliaj-Mirënjohje atyre që na besuan
06/06 15:14
Top News – Artizani i tritoli mohon akuzat/ ‘Minat m’i kanë lënë në oborr, s’janë të miat’
06/06 15:09
Top News – Doza kanabisi e kokaine për turistët, arrestohen 3 persona
06/06 15:02
Top News – Silva Bino paraqitet në SPAK / Thirret si person në dijeni për një tender nën hetim
06/06 14:57
Top News – Escobar dhe Lajçak ‘azil’ në Kosovë / Vazhdojnë takimet me përfaqësuesit politikë
06/06 14:33
Top Channel/ Me shpejtësi deri në 170 km/h, pezullohen nëntë leje drejtimi në Tiranë
06/06 14:32
Top News – Me dyfishin e shpejtësisë së lejuar, Poliscan kap shkelësit e natës
06/06 14:29
Top Channel/ Vodhi “Range Rover-in” në Lungomare, momenti kur autori shoqërohet në polici
06/06 13:53
Top News- Vota e të burgosurve vlen / Ndryshon rezultati, por jo fituesi në Rrogozhinë
06/06 13:46
Top News – Grabiti Range Roverin e lënë ndezur, arratia e të riut përfundon shpejt
06/06 13:40
Top Channel/ Nëna e tre fëmijëve luftë me vdekjen, bashkëshorti që e plagosi në Korçë në arrati
06/06 13:35
Top Channel/ Kontrolli nga toka e ajri me dronë në Lezhë e Kubin “zhduk” kanabisin
06/06 13:15
Top News – 100 profesorë mbrojnë Albanologjinë / Letër të hapur qeverisë: Jo bashkimit me shkencat
06/06 13:14
Top Channel/ Dyshohet se prodhonte mina me telekomandë për grupet kriminale,lihet në burg 66-vjeçari
06/06 13:04
Top News – U plagos me thikë nga bashkëshorti/ Rëndohet gjendja e 38-vjeçares, dërgohet te Trauma
06/06 13:03
Top News – ‘Shqiptarët do dynden në La Mansh’ / Suella e Britanisë së Madhe paralajmëron sërish
06/06 13:02
Top News – Nafta falas për fermerët / Kanë përfituar gati 20 mijë, nga 50 mijë aplikantë
06/06 13:02