Top Channel/ Greqi, zjarret jashtë kontrollit. Evakuohen banorët e katër fshatrave
31/07/2021 22:30

Për të dytën herë brenda tre ditësh një zjarr masiv ka shpërthyer prej mesditës të së shtunës në Egjalia, në veriperëndim të gadishullit të Peloponezit dhe për disa orë ka dalë jashtë kontrollit. Mbi 100 zjarrfikës me 33 mjete ,katër avionë dhe katër helikopterë po luftojnë me flakët ,ndërkohë që në zonë mbizotërojnë temperaturat e larta . Për shkak të erës, zjarri është përhapur shumë shpejt në një front të gjerë duke djegur dhjetëra shtëpi dhe depo bujqësore.

Top Channel/ Itali e Greqi, çmimi i energjisë dyfish! Europa, në krizë për burimet e energjisë
28/09 19:50
Top News – Të vaksinohesh për së treti/ Maqedonia e Veriut dozë të tretë Pfizer
28/09 18:16
Top News- Austria ‘mbron’ Kosovën/E vetmja që po ofron siguri në Veri
28/09 16:58
Top News – Greqia rrit fuqinë ushtarake / Blen tre fregata nga Franca, firmoset marrëveshja
28/09 16:43
Top News – Greqia rrit fuqinë ushtarake / Blen tre fregata nga Franca, firmoset marrëveshja
28/09 12:18
Top Channel/ EULEX i gatshëm të ndërhyjë në veri, dërgon njësi në Jarinjë e Bërnjak!
28/09 11:27
Top News – Rusia ‘dorë’ në Jarinjë… / Tensionet në veri të Kosovës në fokusin e Moskës
28/09 11:11
Top Channel/ Tërmeti në Kretë, babai humb jetën duke mbrojtur të birin!
27/09 21:12
Top Channel/ Tërmeti kthen Kretën në ishull fantazmë/Pamjet e frikshme të ndërtesave të shkatërruara
27/09 18:20
Top News- Koalicioni ‘Xhamajka’/CDU përgatitet të qëndrojë në pushtet
27/09 18:04
Top News-Turi i Von Der Layen/Presidentja e KE viziton ballkanin perëndimor
27/09 17:08
Top Channel/ Tërmet i madh në Kretë, magnituda 5.8, regjistrohet një viktimë
27/09 13:07
Top News-Tërmeti i fuqishëm në Kretë/Banorët dalin të tmerruar nëpër rrugë
27/09 11:15
Top News-Të hënën aplikohet doza e tretë/Vendimi i Maqedonisë së Veriut për pandeminë
26/09 20:32
Top Channel/ Gjermania reagon për situatën në Jarinjë e Bërnjak- Kurti “bashkohet” me opozitën!
26/09 15:15
Top News – ‘Veriu’ bashkon pozitë-opozitë / Kurti takon Abdixhikun dhe Krasniqin
26/09 15:05
Top News – Osmani ndërpret vizitën në SHBA / Kthehet në Kosovë pas tensioneve në veri
26/09 14:33
Top Channel/ Haradinaj mbështetje qeverisë për veriun: Nuk i pranojmë provokimet serbe!
26/09 13:21
Top Channel/ Policia e Kosovës, autokolonë drejt Bërnjakut- në kufi fluturojnë “MIG”-ët serbë
26/09 11:07
Top Channel/Trazirat në Jarinjë e Bërnjak, Kurti: Individë me sfond kriminal, mes tyre dhe malazezë
26/09 10:54