Top Channel/ Gjermani, tërhiqet zvarrë e rrëmbehet gruaja shqiptare me fëmijën 3 vjeç!
11/06/2021 16:49

Një grua shqiptare 34 vjece, e identifikuar si Nasibe K. dhe djali i saj 3 vjecar Ben, janë rrëmbyer sipas gazetes gjermane Bild e cila thotë se ata u morën me forcë në Meckenheim, nga disa njerëz me një makinë të bardhë tip “Audi”, të cilët janë larguar në drejtim të paditur. Policia gjermane mendon se bëhet fjalë për një plan të thurur me kujdes. Dyshimet më të mëdha deri tani bien mbi ish bashkëshortin e gruas, Blerim K. Sipas Bild, nëna ë re dhe fëmija po qëndronin në një stacion autobuzi pranë shtëpisë së tyre, kur Audi i ndaloi te këmbët. Dy persona dolën prej andej e i tërhoqën zvarrë duke i futur në makinë kundër vullnetit të tyre. Nasibe është dëgjuar të bërtasë e të kërkojë ndihmë. Ajo duket se ishte larguar nje herë nga ish burri i saj i dhunshëm, e ishte strehuar në një qendër për nënat e vetme me fëmijë në Meckenheim, pranë Bonnit. Por ai duket ka arritur ta gjejë adresën e tyre të re. Autoritetet policore gjermane po zhvillojnë kërkime nga toka dhe ajri për gjetjen e saj dhe të fëmijës.

Top News – BE humb gjyqin me AstraZeneca/ Por duhet të realizojë detyrimet dhe afatet e dorëzimit
18/06 22:06
Top News – Gruaja shpëton paq nga arinjtë/ Alaskë, 55 vjeçarja gjendet pas dy ditë kërkimesh
18/06 22:01
Top News – Varianti Delta pushton Moskën/ Kufizime të reja pas trefishimit të rasteve
18/06 21:59
Top Channel/ Pilulat anti-viral kundër covid/ SHBA, 3.2 mld $ për të parandaluar pandemi të reja
18/06 19:57
Top Channel/Gjykata britanike lehtëson emigrantët, kujdestarët e fëmijëve marrin lejen e përhershme
18/06 19:46
Top News – Kalifornia apo Kali-furrnalta… Temp. 54 gradë C, shpallet gjendja e jashtëzakonshme
18/06 18:58
Top News – Kim Jon Un, dialog me Biden/ Tentativa e parë për komunikimin diplomatik
18/06 15:49
Top Channel/ Videoja që po tmerron Kinën, ujqit lëshohen të “shqyejnë” aktorët e reality show-t!
18/06 15:48
Top Channel/ 600 mijë USD, del në shitje shtëpia “nga ferri”- lumë kërkesash!
18/06 15:46
Top Channel/ Hyn në lojë dhe Austria, mblidhen në Vjenë liderët e Ballkanit Perëndimor!
18/06 15:12
Top News – Incident, apo një rikthim i luftës!/ Paqja izraelito-palestineze në ‘fije të perit’
18/06 15:05
Top Channel/ “Përvëlohet” Italia, temperaturat këtë fundjave deri në 41 gradë!
18/06 14:04
Top News – Stuhi si përbindësh në Florida/ Rikthehet ‘Goxilla’ e qershorit të vitit 2020
18/06 13:55
Top Channel/ Arma “sekrete” që mbrojti Bidenin në Europë, anti-droni që neutralizon gjithcka!
18/06 13:23
Top News – Për një biletë ‘Gërvish dhe fito’/ Italiani plagos me thikë emigrantin shqiptar
18/06 12:04
Top Channel/ Gjermania heq kufizimet për shqiptarët, kufiri kalohet tani pa asnjë pengesë
18/06 12:01
Top Channel/ Kombinimi i vaksinave, ekspertët: Mund të jetë vërtet i suksesshëm!
18/06 11:59
Top Channel/ Frikë në Florida, pritet stuhia përbindësh e rerës nga shkretëtira!
18/06 11:17
Top Channel/ 20 vjecaren në Greqi e vrau i shoqi, detaji që e nxorri zbuluar para policisë
18/06 10:43
Top Channel/ Rimëkëmbja pas pandemisë, presidentja e KE në Athinë, prezanton planin
18/06 01:13