Top Channel/ Gara e rrallë në Çikago, 75 mijë rosakë lodër garojnë në lumë
06/08/2022 15:22

Më shumë se 75,000 rosakë lodër u hodhën në lumin e Çikago të enjten pasdite, pasi Derbi vjetor Ducky pati vitin e tij më spektakolar. Ducky Derby mbledh para për Olimpiadën Speciale të Illinois, ndërsa rosakët lodër garojnë përgjatë lumit për çmime duke përfshirë një makinë të re, një lundrim në Karaibe, bileta për në Ëindy City Smokehouse dhe më shumë. Efekte Ducky Derby këtë vit mblodhi më shumë se 330,000 dollarë për Olimpiadën Speciale të Illinois.

Top News-Në Angli jo vetëm për ‘shtëpi bari’/Kapen 4 shqiptarë me një sasi të madhe kokaine
10/08 21:21
Top Channel/ Shqiptarët po shtojnë Britaninë, ndër 10 vendet e para të bebeve me nëna të huaja në MB
10/08 20:49
Top News- Berluskoni njofton rikthimin / ‘Në garë për ta bërë Italinë të lumtur!’
10/08 20:44
Top News-‘Lija e Majmunëve’ si SIDA/Alarmi i Faucit-Kujdes në dimër, Covid nuk ka ikur!
10/08 20:42
Top News- Stoltenberg i përgjigjet Shqipërisë/Qëndrimi i NATO për bazën ushtarake në Porto Palermo
10/08 19:35
Top News-9 orët e FBI në shtëpinë e ish presidentit/Trump-Kjo nuk ndodh as në një republikë bananesh
10/08 19:33
Top News- Centrali bërthamor në rrezik!/Rusia do mbledhje urgjente të Këshillit të Sigurimit
10/08 17:54
Top News-Ukraina ‘shkatërron’ ushtrinë e Putin/Rusia humbet 40 mijë ushtarë, dhjetëra anije e tanke
10/08 17:53
Top News- Në TikTok, tani shitet edhe drogë…!/Fentanili, 50 herë më e fuqishme sesa heroina
10/08 17:27
Top News – ‘Peshkaqeni’ rus ndez alarmin / Nëndetësja bërthamore e Rusisë në brigjet norvegjeze
10/08 16:30
Top News – Fund ‘imperializmit’ në BE! / Polonia: Gjermania si Rusia, më i forti bën ligjin
10/08 16:27
Top News – Shpërthimet në bazën ruse në Krime / Aksion i guximshëm i forcave speciale ukrainase
10/08 15:56
Top Channel/ Presidentët nën hetim/ Nga Nixon te Bush, akuzat me të cilat u përballën
10/08 15:52
Top News – Sfida ‘e pakapërcyeshme’ e Jeff Bezos! ‘Pushtoi’ hapësirën por s’nxjerr dot jahtin në det
10/08 14:35
Top News-Momente tmerri në aeroportin e Parisit/Me thikë në dorë kërcënon stafin, vritet nga policia
10/08 14:26
Top News – Makth pa fund! Një virus i ri në Kinë / Infekton 35 persona, e ka prejardhjen nga kafshët
10/08 14:13
Top News-30 minutat e arratisjes së vrasësit italian/Vrau shqiptaren Nevila Pjetri e një transgjinor
10/08 14:08
Top News – Shqiptarët, një ‘vend nderi’ në Britani/Në 10 vendet e para për lindjen e fëmijëve
10/08 12:53
Top News – Çfarë po ndodh mes Rusisë dhe Izraelit…? Putin flet me presidentin, ‘Të ulim tensionet’
10/08 12:40
Top News – Do ta marrim Tajvanin me luftë! / Kina e thotë troç: Jemi gati për përdorimin e forcës
10/08 12:39