Top Channel/ Elhaida, në tiranë me Cioccante/ Këngëtarja prezanton albumin e saj “Zanin”
21/09/2021 20:06

Elhaida Dani u rikthye në Tiranë në verë me një qëllim të caktuar: Të sillte një projekt muzikor edhe për publikun shqiptar, pas suksesit që kishte korrur në Itali në “The Voice” apo me rolin e mrekullueshëm të Esmeraldës në mjuzikolin “Notre Dame De Paris”. Mbrëmë,në sallën koncertore të Teatrit të Operas dhe Baletit Elhaida Dani prezanoti mes miqsh coverin e albumit “ZanIn”. Ajo diti si të surprizojë duke sjellë nga Italia edhe të madhin Riccardo Cocciante. Ai ishte i ftuari special i Elhaidës, i cili që pas fitores së saj në "The Voice Of Italy", e ka ndjekur dhe e ka vlerësuar këngëtaren shqiptare për talentin e saj

Top Channel/ Makina bibliotekë ngjitet në male, po përdoret për shpërndarjen e dijes
27/10 19:59
Top Channel/ Do rilindin 40 filma shqiptarë. Elena Dorfman do punojë me rimasterizimin
27/10 19:55
Top Channel/ Piktorët frymëzohen nga Dardha/ Edicioni i 11 i kolonisë ndërkombëtare të arteve
27/10 16:10
Top Channel/ Ekspozita, “kaloi një grua”/ Punimet e veçanta të piktorit Gazmend Leka
26/10 19:57
Top Channel/ Shfaqen veprat e Fishtës në Shkodër! Interpreton Roza Anagnosti, teatri pa drita
24/10 20:52
Top Channel/ Mbrëmja poetike Fishtjane! S’kishte drita, shfaqja teatrale u bë me gjenerator
24/10 14:16
Shitje rekord në artkand, “vjeshta” e Vangjush Mios, piktura u shit për 12 mijë euro
23/10 19:16
Top Channel/ “Fshati” në mes të Tiranë/ Panairi me ushqimet bio dhe prodhimet tradicionale
22/10 19:51
Top Channel/ Fituesit e arteve pamore/ Në Shkodër u mbaj konkursi kombëtar
21/10 19:54
Top Channel/“Dielli lind andej nga perëndon”/Publicisti Mustafa Nano sjell një tjetër “One man show”
14/10 19:58
Top Channel/ Për tre ditë! Festivali Ndërkombëtar i Filmit argëton fëmijët në Gjirokastër
13/10 19:06
Top Channel/ Saimir Pirgu shkëlqen në Londër, interpreton në operan “Jenufa” të kompozitorit Janacek
12/10 20:21
Top Channel/Festivali i letrarëve të rinj/U mbajt për tre ditë në tiranë. Pjesëmarrës nga disa vende
11/10 19:57
Top News-Zhvillohet fesivali Oda Dibrane/Pjesëmarrës artistë nga të gjitha trevat shqiptare
11/10 17:04
Premiera e ‘No time to die’ / Veliaj e ambasadori britanik të veshur si James Bond
10/10 15:42
Top Channel/ Rafail Dembo, artisti i dritës sonte në “Exclusive”
10/10 12:48
Top Channel/ “No Time to Die” në Tiranë! Shfaqet premiera e filmit më të ri me James Bond
10/10 12:41
Top Channel/ Artistët e rinj lezhjanë/ Vënë në skenë pjesën teatrale “Gratë në Asamble”
10/10 11:41
Top Channel/ Galeri arti në Shkodër! Banesa 150 u dogj dhe u rindërtua duke pritur 25 ekspozita
09/10 19:55
Top Channel/Vepra Edi Hilës, Artkand/Prezantohet edhe pikturat e lumturi Blloshmit e Adrian Devollit
09/10 19:48