Top Channel/ Ekstremistët e djathtë serbë: “Do të mblidhemi në veri të Kosovës”!
21/10/2021 11:35

Organizata ndërkombëtare Aleanca për Paqe dhe Liri (The Alliance for Peace and Freedom – APF), e cila mbledh ekstremistët e djathtë po planifikon një tubim në veri të Kosovës. Udhëheqësi i lëvizjes me orientim të djathtë “E djathta serbe nga Serbia”, Misha Vacic tha për REL se qëllimi i tubimit do të jetë të ofrohet mbeshtetje ndërkombëtare për serbët në Kosovë.

Top News- Sllovenia kundër ‘ Open Balkan’!/ Deklarata e fortë e presidentit në Prishtinë
29/11 19:44
Top News-Emigranti vret gruan në Greqi/14 femra të ekzekutuara në vetëm një vit
29/11 16:06
Top News – Serbia po destabilizon rajonin! / Osmani: Nuk dëshiron marrëveshje me Kosovën
29/11 14:49
Top News – Bashkimi Kombëtar acaron Vuçiç/ Vendimi ekstrem pas deklaratave të Ramës
29/11 14:47
Top News-Kokaina, korridor i ri në Ballkan/Sekuestrohen 37 kg, arrestohet një person
29/11 14:22
Top News- Zhduken dy ruse në Qipro/ Policia gjen gjurmë gjaku, dyshohet për vrasje të dyfishtë
29/11 13:45
Top News-3 shqiptarët me 21 kg heroine/ Kapen në Greqi, ja kush drejtonte rrjetin
29/11 11:40
Top Channel/ Bashkimi i Shqipërisë, Vuçiç: Të thoja Serbi e Madhe do më varnin në mes të Europës
28/11 20:00
Top Channel/ NATO dhe BE “kërcënojnë” Rusinë dhe Bjellorusinë: Gati për luftë nëse përdoret forca
28/11 18:44
Top Channel/ Në Greqi, qendra vullnetare po ndihmon refugjatët të bëjnë punët që vendasit refuzojnë
28/11 18:28
Top Channel/ Vazhdon festa te shqiptarët në Greqi, me veshje, këngë e gatime tradicionale
28/11 18:27
Top Channel/Selanik, shqiptarët e djegin për 28 nëntor
28/11 15:56
Top Channel/Fluksi i emigrantëve/ Greqia inaguron dy kampe
28/11 15:45
Top News-13 milionë euro për 45 të vrarë / Për viktimat e aksidentit tragjik në Bullgari
28/11 13:33
Top News- Serbia bazë ajore në Bosnjë / Projekti misterioz i Vuçiç që po alarmon rajonin
28/11 13:00
Top News – Vrasja e trefishtë në Deçan / Policia, hetim në disa pista, ende nuk ka një motiv
27/11 17:58
Top News-I mbijetuan aksidentit tragjik në Bullgari/Dy pacientë kthehen në Shkup, të tjerët në vijim
27/11 16:48
Top News-FRONTEX në trafikun e drogës / Shqiptari kapet në Greqi, arrestohet nga policia
27/11 14:05
Top Channel/”Njëri plumb i doli, por tjetri…” : I plagosuri zgjohet- kërkon shokët!
27/11 13:56
Top Channel/Vijnë të mbijetuarit nga Sofja: I duhen psikiatër! Besa Trans në “darën” e drejtësisë!
27/11 13:54