Top Channel/ Dy shkolla të reja te “Bregu i Lumit”, përurohen në ditën ndërkombëtare të Arsimit
24/01/2023 15:46

Në Ditën Ndërkombëtare të Arsimit, kryebashkiaku Erion Veliaj përuroi dy shkolla të reja në njësinë nr.8 në Tiranë. Veliaj tha se zona e “Bregut të Lumit”, në rrugën “Besa”, nga një zonë e lënë në harresë, po kthehet në një nga vendet më të lakmuara. “Zona e ‘Bregut të Lumit’ cilësohej si një realitet jashtë vëmendjes, një zonë e ndërmjetme mes lumit dhe urbanistikës së Tiranës. Çdo gjë përtej Unazës, përtej rrugës ‘5 Maji’, konsiderohej një zonë pa zot, ku ndërtohej kuturu, ku nuk kishte urbanistikë, kanalizime. I kemi harruar këto! E kemi harruar se lumi përmbyste shtëpitë. Tashmë zona e ‘Bregut të Lumit’, me investimet që kemi bërë, duke filluar nga shkolla e parë që ndërtuam, ‘Ardian Klosi’, apo gjithë lagjja e re që po zhvillohet, hapja e aksit të rrugës ‘5 Maji’, po kthehet në një nga zonat më të zhvilluara të Tiranës. Me autostradën që do të kalojë nga ana tjetër e lumit dhe 4 ura, që do e lidhin me zonën e Paskuqanit dhe Kamzës, do e bëjnë këtë zonë portën hyrëse të Tiranës. Do jetë zona ku do ketë më shumë rritje të vlerës së pronës se te 27 njësitë e Tiranës”, tha Erion Veliaj.

Top Channel/ Pastronte çiften, vret veten. Korçë, ngjarja dyshohet aksidentale. Policia po e heton
19/05 23:04
Top Channel/ U plagos nga babai, Rudina Musaku në gjendje të rëndë! Transportohet drejt traumës
19/05 22:42
Top Channel/ E rëndë në Maliq! Shkrepet aksidentalisht arma që po pastronte, vdes 45-vjeçari
19/05 22:42
Top Channel/ Kërkime për Presidentin e Iranit. Raportime kontradiktore për helikopterin e zhdukur
19/05 22:23
Top Channel/ Shpëton kryeministri sllovak. Hetimet: Poeti 71-vjeçar dyshohet se nuk veproi i vetëm
19/05 22:22
Top Channel/ Qendra e Athinës kthehet në “shesh lufte”, përplasje mes tifozëve dhe policisë greke
19/05 21:05
Top News/ Po pastronte çiften, humb jetën 45-vjeçari, arma iu shkrep aksidentalisht
19/05 21:04
Top Channel/ Arma e gjahut që po pastronte dyshohet se iu shkrep aksidentalisht, vdes 50-vjeçari
19/05 21:02
Top News/ Zhduket presidenti iranian! helikopteri bëri ulje të detyruar, ushtria ‘në këmbë’
19/05 20:48
Top News/ Vizita në Athinë dhe çështja ‘Beleri’, Mitsotakis: Integrimi i Shqipërisë kalon nga ne
19/05 20:44
Top Channel/ Turizëm në 4 stinë, si ka ndryshuar trendi në Shqipëri vitet e fundit
19/05 19:58
Top Channel/ Pas takimit të Ramës në Athinë, Mitsotakis presion Shqipërisë: Europa juaj varet nga ne
19/05 19:51
Top Channel/ Qëllon me çifte vajzën dhe vetëvritet!Kritike gjendja 40-vjeçares. Krimi pas konfliktit
19/05 19:47
Top Channel/ Gjykata lë në burg 9 të arrestuar.Përfshirja e politikës me krimin, SPAK ka fashikuj…
19/05 19:38
Top News/ Kërcënimet e Serbisë shqetësojnë Kurtin/ Kryeministri i Kosovës kërkon ndihmën e SHBA
19/05 18:36
Top News/ Durrësi çel sezonin turistik/ Turistët ‘pushtojnë’ bregdetin e Adriatikut
19/05 18:35
Top News/ Rama i zhgënjyer nga Kurti/ Kryeministri: Ditën që prezantoi kandidatët hëngrëm spageti
19/05 18:35
Top News/ Plagos vajzën dhe më pas vret veten. Lushnjë, 40-vjeçarja në gjendje të rëndë
19/05 17:54
Top News/ Pjesë e grupeve kriminale, kush janë 9 të arrestuarit që dolën para gjykatës
19/05 17:54
Top Channel/ Babai plagosi vajzën e vrau veten, i afërmi: Ishte divorcuar, fëmijët rrinin me të atin
19/05 17:26