Top Channel/ Dy refugjatët sirianë, babë e bijë gjenden pas disa orësh kërkime në një zonë malore
25/07/2021 15:07

Policia Kufitare në bashkëpunim me shërbimet FRONTEX-it, Komisariatet e Policisë Devoll dhe Korçë, ju vijnë në ndihmë dy shtetasve të huaj të cilët kishin humbur rrugën në terren të vështirë. Pas marrjes së njoftimit se në një terren malor në malin Moravë, mbi fshatin Dishnicë, Korçë, një vajzë e mitur siriane kishte humbur rrugën së bashku me babain e saj, forcat e policisë në bashkëpunim me shërbimet FRONTEX-it, menjëherë janë nisur drejt zonës së raportuar për të verifikuar rastin.

Top Channel/ Prindërit e emocionuar i presin te dera, nxënësit nisin shkollën në Lushnjë
27/09 12:58
Top Channel/ Procesi mësimor në Korçë dhe problematikat e fillim vitit shkollor
27/09 12:58
Top Channel/ Mësim në klasa të veçuara! Problem për nxënësit e komuniteteve në Elbasan
27/09 12:55
Top Channel/ Shkodër, 93 % e mësuesve të vaksinuar, 18643 nxënës janë ulur në bankat e shkollës
27/09 12:51
Top Channel/ Mësuesit e pavaksinuar duhet të paraqiten me tampon negativ në shkollë
27/09 12:50
Top Channel/ 480 mijë nxënës nisin sot shkollën,85%e mësuesve të vaksinuar
27/09 12:45
Top News-Aksident në Vlorë, lëndohet një 61-vjeçar, dërgohet me urgjencë në spital
27/09 12:39
Top News-Rama – Problemi të zgjidhjet me dialog, jo me demonstrim force
27/09 12:18
Top News-Rama- Jemi në dakadën ku shqiptarët në rajon janë faktor i rëndësishëm
27/09 12:15
Top News-Rama- Reciprociteti i targave me Serbinë, e drejtë legjitime e Kosovës
27/09 12:14
Top News – Rama- Marrëdhëniet mes dy qeverive, për t’u shërbyer qytetareve tanë
27/09 12:13
Top News-Nxënësit dhe studentët sigurojnë shëndetin/SIGAL UNIQA MBETET ZGJEDHJA E PARË
27/09 12:06
Top News – ‘Të vëmë në jetë marrëveshjet e përbashkëta’ / Kurti-mbledhje e dy qeverive në Nëntor
27/09 11:51
Top News- Kurti uron Ramën për qeverinë e re / Të punojmë për rritjen e mirëqënies së dy vendeve
27/09 11:50
Top News – Rama-Serbia të njohë realitetin në Kosovë / Për të ardhur keq manvorat që bëhen në kufi
27/09 11:50
Top News -Rama-Njohja e pavarësisë së Kosovës, një nga përparësitë vizitës në Nju Jork
27/09 11:48
Top News -Nis viti i ri shkollor / Mësimi do të zhvillohet me turne
27/09 11:41
Top News-Patos, shkolla u dëmtua nga tërmeti/Prindërit kundërshtojnë tranferimin e fëmijëve
27/09 11:27
Top News-Prangoset 52 vjeçari/Kultivonte lëndë narkotike në fshatin Shëngjergj
27/09 11:10
Top Channel/Shkolla u prish nga tërmeti, prindërit refuzojnë të transferojnë fëmijët
27/09 11:00