Top Channel/ Dy kanadezë vriten në përplasjen me armë në rezortin meksikan
22/01/2022 22:24

Dy kanadezë kanë vdekur dhe një i tretë u plagos mbrëmë në një përplasje me armë në resortin e famshëm mesikan Cancun. Përplasja shpërtheu në kompleksin luksoz Ksaret kur një kanadez kishte hapur zjarr ndaj tre bashkëkombasve të tij. Zyrtarët meksikanë thanë se në përplasjen me armë u përfshinë klientë të hotelit me precedentë kriminalë për vjedhje, trafik droge dhe mbajtje armësh. Kreu i sigurisë Lusio Hernandez, tha se dhuna është e lidhur me trafikun drogave që ka qenë një plagë e rëndë për meksikën prej vitesh. Nëntorin e kaluar dy trafikantë u vranë në një përplasje me armë në plazhin pranë rezortit luksoz të Cancun. Ndërsa në tetor dy turistë nga Gjermania e India u vranë nga plumbat qorr në një tjetër përplasje mes trafikatëve. Meksika ka regjistruar 33,308 vrasje vitin që shkoi pavarësisht operacioneve të vazhdueshme kundër karteleve të drogës. ndërkohë qeveria meksikane akuzohet se është pjesë e trafikut.

Top Channel/ SHBA-ja i jep Shqipërisë 17 milionë dollarë për ushtrinë
24/05 22:55
Top Channel/ Sërf mbi dallgën 26.2 metra, gjermani Sebastian Steudtner kap rekord botëror
24/05 22:48
Top News- ISIS komplot për vrasjen e Bush/Hakmarrja ndaj ish-presidentit për luftën në Irak
24/05 21:28
Top News- Kremlini zgjedh pasardhësin e Putin!/Mediat ruse- I kanë kërkuar të largohet paqësisht!
24/05 21:06
Top News- Italia i çon Putinit planin e paqes/Nga armëpushimi tek pakti më Rusi-NATO
24/05 20:39
Top Channel/ Navalny qëndron në burg, sulmon Putin për luftën: Do jetë disfatë historike
24/05 19:44
Top Channel/ Lija e Majmunëve, Moderna nis testimin për vaksinën
24/05 19:44
Top News- Dy avionë rusë mbi Turqi / Rrezikojnë përplasjen, por ndërhyjnë amerikanët
24/05 19:07
Top Channel/ Delet dhe dhitë ‘arma’ e re kundër zjarreve në Barcelonë
24/05 18:37
Top Channel/ NATO stërvitje në Mesdhe: Askush s’do guxonte të na sulmonte
24/05 18:28
Top News- Putin nis ‘luftën e urisë’!/Ukraina ngre alarmin për vjedhjen e grurit nga Rusia
24/05 17:46
Top News- Erdogan i bllokoi hyrjen në NATO/Zyrtarët e Finlandës e Suedisë në Ankara për bisedime
24/05 17:24
Top News- Putin do i ofrojë Ukrainës paqe!/Zbulohet kurthi i Rusisë për përçarë Perëndimin
24/05 17:23
Top News – Kabina e fundit telefonike… / Nju Jorku i thotë lamtumirë! zëvendësohen me ëifi
24/05 16:18
Top News – I bllokuar në kuotë të lartë / Kaliforni, shpëtohet i riu me helikopter
24/05 16:11
Top News – ‘Të eksplorojë botë të tjera’ / Taivanezi ndërton karrocën e veçantë për peshkun e tij
24/05 16:09
Top News – E ardhmja është high-tech / Hapet në Taivan ekspozita më e madhe teknologjike
24/05 16:02
Top News – Ndryshon panoramën e Londrës / ‘Elizabeth Line’ hapet pas shumë vitesh vonesa
24/05 16:01
Top News – Me parashutë nga Everesti / Fluturimi i parë i lejuar: Një mrekulli e vërtetë
24/05 15:57
Top News – Stuhia e dytë e rërës në një javë / Kryeqyteti i Arabisë Saudite nën pushtetin e pluhurit
24/05 15:56