Top Channel/ Drejtoria e Policisë Berat zhvillon analizë vjetore të punës, merr pjesë dhe Nano
18/01/2022 18:58

Në analizë morën pjesë Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Drejtues Madhor Gledis Nano, Drejtori i Departamentit për Sigurinë Publike Drejtues i Lartë Rebani Jaupi, prefektja e qarkut Berat Valbona Zylyftari, prokurori i Rrethit Gjyqësor Berat Dritan Gripshi dhe përfaqësues të institucioneve të tjera ligjzbatuese që operojnë në qarkun e Beratit. Gjatë fjalës së tij, Drejtori vendor i Policisë Berat Edmond Tarkaj ka theksuar se qarku Berat, për vitin 2021, radhitet në qarqet pa asnjë krim të rëndë, pra pa asnjë vrasje, me shifra shumë të ulëta krahasuar me çdo vit tjetër, të kultivimit të bimëve narkotike, me parandalim të krimeve mjedisore dhe me realizim në nivel shumë të kënaqshëm të të gjitha prioriteteve që ka Drejtoria e Përgjithshme e Policisë së Shtetit dhe rrjedhimisht Drejtoria Vendore e Policisë. Më tej, prefektja e qarkut Berat Valbona Zylyftari ka vlerësuar punën dhe rezultatet e arritura nga Drejtoria Vendore. Po kështu, edhe prokurori i Rrethit Gjyqësor Dritan Gripshi ka theksuar se midis Policisë dhe Prokurorisë ka një marrëdhënie besimi dhe bashkëpunim shumë të mirë, gjë së sjell më shumë siguri dhe rend dhe parandalimin më të mirë të krimit. Më pas, Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Drejtues Madhor Gledis Nano ka theksuar në fjalën e tij, se jo pa qëllim ka zgjedhur DVP Berat, për të nisur analizat, sepse është një nga qarqet në të cilin gjatë vitit 2021 nuk është regjistruar asnjë krim i rëndë kundër jetës dhe pronës. Fjala e Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Shtetit Drejtues Madhor Gledis Nano, gjatë analizës vjetore të punës së bërë nga strukturat e Drejtorisë Vendore të Policisë Berat.

Top News – Tifozët me shkopinj në duar nëpër rrugët e Tiranës, Policia përplaset në rrugë
24/05 23:52
Top News- Policia rrethon Spitalin e Traumës, tifozë holandezë dhe italianë të plagosur
24/05 23:46
Top News – Dy makina “kokë më kokë” në Vlorë, fatmirësisht pa viktima; shkak shpejtësia
24/05 23:39
Top News – Holandezët sulmojnë autobusët me tifozët e Romës, Policia bllokon lëvizjen
24/05 23:34
Top News- Mesnatë e frikshme në Tiranë/Alarm i kuq, tifozët përplasen me policinë
24/05 23:32
Pasi shkatërrojnë makinën e policisë, tifozët përfundojnë në party
24/05 23:11
Top Channel/ Huliganët holandezë marrin para ç’të gjejnë, dhunojnë policinë
24/05 23:04
Top Channel/ Me grushte e karrige, momenti i sherrit mes tifozëve holandezë
24/05 22:59
Top News – Alarm i kuq në Tiranë/ Tifozët holandezë përplasen dhunshëm, 8 të arrestuar nga Policia
24/05 22:56
Top News – ‘Tmerrohet’ Tirana, tifozeria holandeze e ndarë në grupe godet policnë
24/05 22:50
Top News – Përleshje në Tiranë, tifozët holandezë përplasen me Policinë në disa pika, ndërhyn FNSH
24/05 22:47
Top Channel/ Tifozët nuk përmbahen para ndeshjes, “shfryjnë” emocionet në forma të ndryshme
24/05 22:46
Top Channel/ Finalja e Conference League pritet me përplasje të ashpra mes tifozëve/ Pamjet nga Tirana
24/05 22:22
Top News-Tifozët holandezë masakrojnë shqiptarin/Tetë të arrestuar i plagosuri në spitalin e Traumës
24/05 22:18
Top Channel/ Tifozët holandezë e dhunuan, 45-vjeçari mbeti i gjakosur i shtrirë në tokë pa ndjenja
24/05 22:17
Top Channel/ Bashkë për sportin/ Nisma humanitare e ekipit të Romës dhe Feyenoord
24/05 20:07
Top Channel/ Vota e diasporës/ PS dhe PD janë dakoret, por opozita ka disa dyshime
24/05 19:53
Top Channel/ Presidenti, raundi i tretë më 30 maj/ Sërish nuk ka konsensus mes pozitës dhe opozitës
24/05 19:53
Top Channel/ Finalja Coference League/ Tifozët ‘pushtojnë’ Tiranën, festë me pije e këngë
24/05 19:47
Top Channel/ Finalja Coference League/ Dyndje tifozësh, policia ‘blindon’ Tiranën
24/05 19:35