Top Channel/ Dorëzohet Trupi i Navalny/ I jepet së ëmës me kushtin që varri të jetë sekret
24/02/2024 19:53

Trupi i opozitarit rus Alexei Navalny i është kthyer nënës, sipas zëdhënës të tij. Në një postim në rrjete sociale, Kira Yarmysh falënderoi të gjithë ata që kishin kërkuar që autoritetet të dorëzonin eshtrat e tij. Funerali nuk është bërë ende”, shkroi më tej ajo. Sipas zëdhënëses, nënës së Navalnyt, Ludmila, i është thënë që të nënshkruante një marrëveshje ku pranonte që djalit t’i bëhej një varrim i fshehtë dhe nëse ajo refuzonte, ai do të varrosej në koloninë e burgut ku vdiq. Ajo e ka kaluar javën e fundit në qytetin afër burgut ku opozitari rus vdiq, duke u përpjekur fillimisht të konfirmonte vendndodhjen e trupit të tij dhe më pas duke kërkuar që t'i kthehej. Pasi nënshkroi një certifikatë vdekjeje që thoshte se Navalny kishte vdekur për shkaqe natyrore, asaj iu dhanë tre orë kohë për të rënë dakord për një funeral "të fshehtë" për djalin e saj. Situata mbetet ende e paqartë për funeralin pasi Ludmila duket se ka refuzuar të negociojë me autoritetet. "Ne nuk e dimë nëse autoritetet do të ndërhyjnë që ajo të kryhet në mënyrën që familja dëshiron dhe siç e meriton Alexei," tha zëdhënësja e tij, Kira Yarmysh.

Top Channel/ Luftë e re në Lndjen e Mesme. Irani sulmon Izraelin. Lëshohen dhjetëra dronë
13/04 23:25
Top Channel/ Fjalimi për Gazën “djeg” ish- ministrin grek. Varoufakis ndalohet të hyjë në Gjermani
13/04 22:34
Top News/ Biden ndërpret pushimet. Presidenti, në zyrë pas kërcënimit Iranian ndaj izraelit
13/04 22:02
Top News/ Izraeli mobilizohet ndaj Iranit. Kërcënimi për sulm, anulon aktivitetet shkollore
13/04 22:01
Top Channel/ Sulmi me thika në një qendër tregtare në Sidney, shkon në 7 numri i viktimave
13/04 21:58
Top Channel/ La pas gruan dhe 6 fëmijët,dhurata marramendëse e Cavallit për modelen 45 vite më të re
13/04 21:46
Top Channel/ Rriten tensionet. Irani konfiskon anijen që ka lidhje me Izraelin. Vjen përgjigja rrufe!
13/04 18:56
Top News/ Izraeli paralajmëron Iranin: ‘Jemi në gatishmëri. do vuani pasojat
13/04 17:44
Top News/ Mbi 50 mijë ushtarë rusë të vrarë, Mediazona fakton vdekjet e shkaktuara nga lufta
13/04 17:43
Top News/ NATO ceremoni për Shqipërinë, Bruksel, Peleshi: Mbetemi të palëkundur
13/04 16:31
Top News/Shtatë të vdekur dhe një foshnjë e plagosur/ Sulm me thikë në një qëndër tregtare në Sydney
13/04 15:53
Top Channel/ Katastrofat natyrore “dërrmuan” Kinën: 3.3 miliardë dëme vetëm deri tani këtë vit!
13/04 14:54
Top Channel/ Japonia, në alarm për mbiemrat: Në 500 vjet, do të jenë të gjithë “Sato”!
13/04 14:53
Top Channel/ “Ti je si deklarohesh”: Parlamenti gjerman OK ligjit për gjininë, lehtëson aplikimet!
13/04 12:46
Top Channel/ Ligji i “spiunëve”, Kongresi amerikan i jep dritën jeshile: përgjon shtetasit e huaj!
13/04 12:46
Top Channel/ “Masakër” në Australi: 5 të vdekur nga sulmi me thikë, qëllohet për vdekje autori!
13/04 12:45
Top Channel/ Fillon sulmi ndaj Izraelit? Hezbollahu nis raketa, SHBA paralajmëron Iranin!
13/04 12:44
Top News/ SHBA sanksione Hamasit/ Amerikanët thirrje aleatëve të shënjestrojnë grupin militant
12/04 22:39
Top Channel/ Ndërron jetë stilisti i njohur italian, Roberto Cavalli! La pas 6 fëmijë, më i vogli 1 vjeç
12/04 22:34
Top Channel/ Holanda në krah të Ukrainës, rrit në 3 miliardë euro ndihmën ushtarake
12/04 21:04