Top Channel/ Dalin pamjet filmike, policia vret 13 vjecarin
16/04/2021 11:48

Policia e Chicagos publikoi pamjet filmike të marra nga kamera trupore e efektivit që ndoqi dhe qëlloi për vdekje 13 vjecarin, Adam Toledo. Ngjarja e rëndë ndodhi në 29 mars, por vetëm tani, amerikanët kanë pasur mundësinë të shohin me sytë e tyre se cfarë ndodhi atë natë. Filmimet tregojnë policing duke ndjekur me vrap Toledon në një rrugë të ngushtë. Efektivi bertet ndal, ngriji duart lart, hidhe poshtë atë që ke në dorë! Adoleshenti ngre lart të dyja duart, por polici e qëllon në gjoks. Më vonë, pas gardhit ku përfundoi ndjekja e Toledos u gjet një armë, për të cilën policia tha se I përkiste djaloshit. Polici që shtiu mbi të u identifikua si Eric Stillman, 34 vjec. Avokatja e familjes së të riut të vrarë këmnëngul se në momentin që ai u qëllua për vdekje, nuk kishte armë në duar. “ Nëse I shikoni pamjet të ngadalësuara, do të dalloni qartë se cfarëdo lloj gjëje që Adam ka pasur në dorë, armë apo dicka tjetër, kur I afrohet gardhit ai e hedh nga ana tjetër dhe kthehet. dhe polici e qëllon”, shprehet Adeena Ëeiss-Ortiz. Avokatja nuk e përjashton mundësinë që 13 vjecari të ketë pasur armë, por ajo këmbëngul se ai e ka hedhur dhe nuk përbënte rezik për policin. Publikimi I filmimeve vjen pak pas vrasjes së 20 vjecarit Daunte Ëright nga policia në Minneapolis, për të cilën u tha se ishte një gabim, pasi policja kishte ngatërruar Taserin dhe armën e zjarrit.

Top News – Negociatat, ende nuk ka një datë! Zbardhet kushti i vetëm i ke për Shqipërinë
11/05 19:53
Top News – Golden Globes në krizë/ Tom Cruise kthen çmimet, NBC pezullon ceremoninë
11/05 18:35
Top News – Nuk formohet dot qeveria/ Bullgari, presidenti shpall zgjedhje te parakoheshme
11/05 18:35
Top News – Babai më pjellor në botë/ Është nga zimbabveja, ka 16 gra dhe 151 fëmijë
11/05 17:48
Top News – ‘Duke pritur Godonë’/ Rama ironizon çeljen e negociatave me BE
11/05 16:47
Top News – Presidenti, SPAK për paratë e pista/ Meta, nga konferencat…tek postimet në Facebook
11/05 16:46
Top News – Si filloi jeta në Tokë…/ Raketa ‘mbush barkun’ me kampionet e asteroidit
11/05 16:46
Top News – Kishat gjermane sfidojnë Papën/ Bekojnë martesat e çifteve gay në shenjë proteste
11/05 16:19
Top News – 6 doza Pfizer gabimisht/ Itali, 23 vjeçarja nuk ka pasoja anësore
11/05 16:18
Top News – Për të parën herë e vetme… / Mbretëresha Elisabetë pa bashkëshortin në parlament
11/05 16:18
Top News – ‘Rizgjohet’ Çernobili/ Çarje të reja bërthamore në reaktorin numër 4
11/05 15:57
Top News – ‘Do ta zhysim Izraelin në ferr’/ Hamasi kërcënon pas vrasjes së 9 fëmijëve në Gaza
11/05 15:57
Top News – Varianti i zbuluar në Indi/ OBSH e klasifikon ‘një shqetësim global’
11/05 14:08
Top News – Kulmi i dhunës në vitet e fundit/ Jeruzalem, thirrje për qetësi nga e gjithë bota
11/05 14:07
Top News – Rusi, sulm në shkollë/ Mbi 11 viktima, një autor i vrarë, tjetri në pranga
11/05 12:27
Top News – Telashet s’kanë të sosur/ Boeing 737 Max sërish nën hetim
11/05 12:22
Top News – Tension në ngushticën e Hormuzit/ SHBA qëllon anijet iraniane në gji
11/05 12:19
Top News – Sulmi ndaj tubacionit të naftës/ Biden fajëson Moskën-përgjegjëse por nuk kemi prova
11/05 12:05
Top News – Pandemia rriti obezitetin/ OBSH e shqetësuar, paralajmëron pasoja afatgjata
11/05 11:52
Top News – Vaksina e Pfizer dhe BioNTech/ SHBA, miratohet edhe për fëmijët 12-15 vjeç
11/05 11:51