Top Channel/ Çudia me britanikun: Ha djathë gjatë pushimeve në Turqi, paralizohet nga qafa e poshtë!
06/07/2021 14:22

Malcolm Brown është dëshmia më e mirë se cfarë do të thotë që pushimet të të kthehen në ferr. 71 vjecari mbeti i paralizuar nga qafa e poshtë pasi konsumoi një sanduic me djathë gjatë pushimeve në Turqi shtatorin e vitit të kaluar. Dreka e tij dhe së shoqes me miqtë po shkonte si normalisht, por nuk vonoi shumë që Brown të ndihej keq. Ai ishte helmuar nga ushqimi dhe kur u kthye në vendlindje, nisi të humbiste shikimin ndërsa duart dhe krahët po i mpiheshin. Pas pak kohe, nuk arrinte të lëvizte dot më. Atëherë e dërguan në spital me urgjencë, ku u diagnostikua me sindromën Guillain-Barre, një sëmundje e rrallë autoimune. Malcom dhe e shoqja besojnë se shkaku i kesaj situate ishtë djathi që blenë nga një supermarket lokal. Janis nuk e hëngri, ndërsa Malcom dhe një shoku i tij, po. Të dy ata u ndjenë keq më pas, megjithate 71 vjecari ishte ai qe pati simptomat më të rënda. E shoqja 69 vjecare tregon tronditjen e madhe që pësuan të gjithë në familjen e tyre kur e panë të paralizohej nga dicka e tillë. Mjekët ende nuk e dinë me saktësi se në cfarë mase janë demtuar nervat e tij, pas sulmit agresiv të pësuar nga sistemi imunitar.

Top News – Bllokim trafiku dhe dëshpërim / Kaos në kufijtë e Rusisë, të gjithë ikin nga lufta
24/09 18:27
Top News – Ishulli ‘bebe’ shfaqet në Paqësor / NASA: Nuk do të jetojë edhe shumë gjatë!
24/09 16:18
Top Channel/BE jep alarmin: “Putin s`po luan bllofin për armët bërthamore”!
24/09 16:11
Top News – NASA do të bombardojë asteroidin / Mbrojtja planetare, testi i madh të hënën
24/09 16:08
Top News – Shtohen blerjet e shtëpive në botën virtuale / Metavers, dimensioni i ri ku gjen gjithçka
24/09 15:50
Top Channel/Ukraina “dëbon” Iranin, Zelensky: Ushtria ruse po përdor kundër nesh dronë iranianë!
24/09 15:40
Top Channel/ Italia, sot heshtje zgjedhore-Thirrja e fundit: Mos votoni ekstremin e djathtë!
24/09 15:10
Top News – Kanye West ‘flet’ sërish me Zotin! Kurë për kancerin dhe ajër të pastër
24/09 14:38
Top News – ‘Zemra ime është me ju’ / Angelina Jolie viziton Pakistanin pas përmbytjeve
24/09 14:36
Top Channel/ Nju Jorku s`ka më vend për emigrantët: “Do i mbajmë në tenda”!
24/09 14:24
Top News – Votim nën tytat e armëve / Grupe të armatosura derë më derë, dy ditë referendum
24/09 13:59
Top News – 35 viktima në tetë ditë protesta /’Shpërthen’ zemërimi në Iran pas vdekjes së 22 vjeçares
24/09 13:58
Top News – Dentistja i jep mjekimin e gabuar! 4 -vjeçarja dëmshpërblehet me 95 milionë dollar
24/09 13:44
Top News – Micotaqis ka një mesazh për turqit / ’Ne nuk jemi armiku!’ Kryeministri grek në OKB
24/09 13:07
Top News – Populizmi po ringrihet në Evropë/ Kushtet perfekte…të gjithë sytë drejt Italisë
24/09 13:05
Top News – Stuhia ‘historike’ drejt Kanadasë/ Uragani Fiona, një javë shkatërrim pas tij
24/09 12:51
Top News – Putin nuk po luan ‘blofin’/ Kërcënimi me armë bërthamore, BE: Moment i vështirë
24/09 12:50
Top News – Gjermania kërkon partnerë të rinj/ Scholz hedh sytë nga Gjiri për krizën energjetike
24/09 12:34
Top News – Lufta bërthamore, kërcënim apo rrezik real/ A do të kalojë Putin nga fjalët te veprat?
24/09 12:32
Top News – Lufta bërthamore! SHBA e sigurt, Evropa jo/ Kush vendos për të shtypur ‘butonin e kuq’?
24/09 12:30